Nejlepší světový tenorista současnosti Jonas Kaufmann zazpívá v Praze Nessun dorma - Hudba - Český Metropol

Hudba

Nejlepší světový tenorista současnosti Jonas Kaufmann zazpívá v Praze Nessun dorma

zdroj: 2media.cz

Praha | „Best of” z Pucciniho árií a scén předvede v Praze nejlepší světový tenorista současnosti Jonas Kaufmann s orchestrem Staatskapelle Weimar, který bude řídit dirigent Jochen Rieder. Ve Smetanově síni...

 

Obecního domu zazní 23. října hudba z oper Le Villi, Edgar, Manon Lescaut, Tosca, Madama Butterfly, La fanciulla del West, Suor Angelica a Turandot. Charismatický romantik Kaufmann se pražskému publiku představí v programu nazvaném Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho. Pozvánkou na výjimečný koncert, plný vašnivých emocí, budiž jeho slova: „...jako zpěvák se rád vrhám do nejhlubších zákoutí duše”. 
 
Vystoupení Jonase Kaufmanna jsou všude na světě dlouho dopředu vyprodána. Vstupenky na koncerty jeho současného turné Nessun dorma v zahraničí okamžitě doslova mizely z předprodejů. Od milánské La Scaly přes Londýn, Paříž, Brusel a koncertní sály v Německu, kde v Mnichově v dubnu 2016 Jonas Kaufmann své turné ukončí, všude tam jsou již lístky beznadějně vyprodány. Nyní se do tohoto turné podařilo zařadit také Prahu. Vstupenky na tuto výjimečnou hudební událost jsou v prodeji v síti Ticketpro.
 
Jonas Kaufmann za své pěvecké výkony sklízí po celém světě bouřlivé ovace publika a zároveň také nejvyšší ocenění kritiků. Kritika vyzdvihuje emotivní rozmanitost jeho projevu, neboť Kaufmannův zářivý a zároveň sametový tenor bravurně zvládá dramatické polohy, romantickou zasněnost i výbušnou vášnivost. Rodilý Mnichovan je držitelem celé řady prestižních ocenění. Jeho pracovním kalendářem se podle informací zpravodajství BBC řídí při plánování svých sezón na několik let dopředu všechny význačné světové operní domy a koncertní sály. V newyorské Metropolitní opeře se stal prvním zpěvákem, který dosáhl stejného statutu superstar jako legendární Luciano Pavarotti. A jak připomněl list The New York Times, Kaufmann této pozice v nejvýznamnějším světovém operním domě dosáhl dokonce v ještě kratším čase.
 
V současné době nejžádanější operní zpěvák byl letos hlavním magnetem Salcburského festivalu. Rakouská média dokonce přinesla zprávy, že se diváci rvali o vstupenky na jeho představení. Jindy střízlivá rakouská kritika nadšeně popisovala jeho zpěv: „Jonas Kaufmann je strhující od prvního výstupu až do finále, nabízí pěvecky vše ze svého svádivě plného tenoru, slyšíme omamnou krásu”.
 
Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho: Smetanova síň Obecního domu, 23. října 2015.
Pořadatel: agentura Panart
Předprodej vstupenek v síti Ticketpro.

Zdroj: 2media.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kultura  » Kultura