Madonna se probojovala se svou deskou Celebration do čela britské hitparády - Hudba - Český Metropol

Hudba

Madonna se probojovala se svou deskou Celebration do čela britské hitparády

Ikona

28. září 2009, 19.19 | LONDÝN | Americká popová hvězda Madonna boduje v britské albové hitparádě se svou nejnovější nahrávkou Celebration, která obsahuje největší hity její kariéry. Informoval o tom server BBC. Madonna obsadila první příčku krátce po vydání svého kompilačního alba. Jedná se o zpěvaččinu v pořadí 11. desku, se kterou se dostala do čela britského žebříčku.

 

Výběrové album vedle populárních písní doprovázejících Madonnu během její bohaté hudební dráhy zahrnuje i dvě nové skladby Celebration a Revolver. Na druhé z nich zpěvačku doprovází rapper Lil Wayne. Madonna svou kariéru rekapituluje na dvou discích, které dohromady obsahují 36 hitů v remasterované podobě. Její dlouholetou kariéru připomínají skladby Holiday, Into The Groove, Like a Virgin, Material Girl, Music, Lucky Star, Die Another Day, Hung Up, Vogue nebo 4 Minutes. Album už je v prodeji i na českém trhu.

V singlové hitparádě boduje Taio Cruz se skladbou Break Your Heart již dva týdny. Pro londýnského zpěváka představuje píseň zatím největší hit jeho dosavadní kariéry. Na druhém místě se ocitl David Guetta, který nazpíval spolu s Akonem píseň Sexy Chick. Duetu rappera Jay-Z a zpěvačky Alicie Keysové patří aktuálně bronzová pozice.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba