Dvořákova Praha začíná za tři týdny - Hudba - Český Metropol

Hudba

Dvořákova Praha začíná za tři týdny

zdroj: classicfm.com

Praha | Zahájení hudební sezony bude i letos patřit Dvořákově Praze, která vypukne symbolicky v době, kdy si připomínáme výročí narození světového skladatele Antonína Dvořáka. Datum 8. září má tentokrát v...

 

programu nadcházejícího festivalu další význam. Shodou okolností si v ten samý den narozeninové gratulace dopřeje i nestor světového dirigentského umění Christoph Von Dohnányi, jenž vystoupí v sobotu 12. září v Rudolfinu s věhlasným londýnským ansámblem Philharmonia Orchestra London a houslistkou Carolin Widman. V neděli 13. září bude pak Rudolfinum patřit dalším vzácným hostům z Londýna - Orchestru Academy of St Martin in the Fields, jehož soundtrack k Formanově filmu Amadeus oblétl svět. Vystoupí společně s úžasnou německou klarinetistkou Sabine Meyer. Ta byla na počátku 80. let jednou z prvních žen v orchestru Berlínských filharmoniků a šéfdirigent Herbert von Karajan musel tehdy svést o její výsadní místo s ostatními hráči boj.
 
Festival 7. září slavnostně otevře Česká filharmonie a violoncellista Yo-Yo Ma. 
 
Zájemci o koncertní zážitky mohou využít nejen tradiční Vstupenkové centrum festivalu (Palackého 1), ale i pokladnu v Rudolfinu, která dnes zahájila provoz. Více informací na www.dvorakovapraha.cz.

Zdroj: Silvie Marková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kraje  » Praha