Skupina Mňága a Žďorp koncertuje v Praze - Hudba - Český Metropol

Hudba

Skupina Mňága a Žďorp koncertuje v Praze

Ikona

29. září 2009, 10.06 | PRAHA | Pražský klub Lucerna Music Bar hostí v úterý od 21 hodin koncert kapely Mňága a Žďorp, která zde odehraje průřez svou dosavadní kariérou. V úterý o tom informovala produkční Hana Kukulská. Tuzemská formace vydala v loňském roce studiové album

 

Na stanici polární a zároveň třídiskovou výběrovou desku nazvanou Platinum collection se svými největšími hity. Na koncertě se diváci dočkají řady známých skladeb.

Debutové album skupiny Made in Valmez vzniklo v roce 1991 a do povědomí veřejnosti se zapsalo především díky hitu Hodinový hotel, který je dodnes neoddělitelnou součástí jejího repertoáru. Kapela, jejíž jádro pochází z Valašského Meziříčí, pravidelně koncertuje po českých a moravských klubech. Mezi nejznámější písně patří Made in Valmez, Něgdy, Dutý ale free, Měsíc, I cesta může být cíl, Nejlíp jim bylo, Spaste svoje duše nebo Optimista.

Kapela hraje v současnosti v sestavě zpěvák a kytarista Petr Fiala, kytarista Martin Knor, baskytarista Petr Nekuža, bubeník Pavel Koudelka, kytarista Jaromír Mikel a saxofonista a klávesista Jiří Tibitanzl.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba