Českokrumlovský festival po čtyřiadvacáté - Hudba - Český Metropol

Hudba

Českokrumlovský festival po čtyřiadvacáté

zdroj: archiv Metropolu

Český Krumlov | Dnes začíná 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Během třinácti večerů se představí vynikající umělci z tuzemska i ze zahraničí, zazní klasická hudba, ale také muzikál, kubánské...

 

rytmy či argentinské tango.

Hlavní hvězdou 24. ročníku je sopranistka Sumi Jo, která festival zahajuje 17. července operním recitálem za doprovodu SOČRu, rezidenčního tělesa festivalu. Jako host vystoupí tenorista Danilo Formaggia. Druhý den po zahájení, 18. července, se představí Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou španělského dirigenta Manuela Hernándeze-Silvy. Pozvání na festival přijali i další vynikající umělci: houslisté Václav Hudeček, Pavel Šporcl a Ji Man Wee, klavírista Jan Simon, violoncellista Carmine Miranda a další.

V rámci komorní řady koncertů v zámeckém Maškarním sále se představí kytarista Lubomír Brabec a soubory Barocco sempre giovane, Trio Thalia, Muchovo kvarteto s mimem Vladimírem Kulíškem a Musica Florea s kontratenoristou Rogerem Isaacsem.

Festivalová dramaturgie vnímá různorodý charakter současné hudební scény, a kromě koncertů klasické hudby proto nabídne i jiné žánry. Zážitkem se nepochybně stane Kubánský večer s ochutnávkami tamních kulinářských specialit. Vystoupí zpěvačka Elsa Valle a trumpetista Jorge Vistel s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, představí se i skupina Son caliente. Festival opět nabídne výlet do světa muzikálu, letos pod názvem James Bond Music a světové muzikály. Zazní hudba z bondovek i melodie ze slavných muzikálů v podání broadwayských hvězd: zazpívají Debbie Gravitte, Capathia Jenkins a Hugh Panaro za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice. Pod širým nebem se uskuteční i večer s číší vína a s argentinským tangem, v němž vystoupí Escualo kvintet se skvělou multižánrovou zpěvačkou Gabrielou Vermelho. Připraveno je i Dětské odpoledne v rytmu energie.

Záštitu nad festivalem převzali prezident České republiky Miloš Zeman, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, předseda poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, ministr kultury Daniel Herman, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, starosta města Český Krumlov Dalibor Carda a velvyslanci zemí, z nichž pocházejí letošní účinkující.

 
Jaromír Boháč, prezident MHF Český Krumlov

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihočeský  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba