David Deyl: Kraj kolem Ústí je mým domovem - Hudba - Český Metropol

Hudba

David Deyl: Kraj kolem Ústí je mým domovem

zdroj: Ondřej Pýcha

Ústí nad Labem | Charismatického zpěváka Davida Deyla, který pochází z Ústí nad Labem, můžete slyšet každou neděli na rádiu Impuls, kde má své hudební okénko pod názvem Zlatá česká klasika i nová česká...

 

muzika.


Davide, máte rád kraj svého dětství?
V Ústí nad Labem jsem prožil dětství a celý ten kraj je pro mě domovem. Mám rád Krušné hory, České středohoří a údolí řeky Labe, zvláště pak Šluknovský výběžek. Přijde mi stejně čarovný jako krajina ve filmu Letopisy Narnie.


Právě v Ústí nad Labem jste se pomalu ale jistě stával muzikantem?
Moje rodina je komplet hudební, děda byl učitelem hudby, maminka vede dětský sbor a můj tatínek mě už od tří let učil první skladbičky na klavír a etudy. Později jsem chodil k profesorce Galině Kočanové. Jsem jí vděčný za to, že ke klasice přidala i pop. Navíc mě učila odposlouchávat z rádia písničky a pak ji rovnou hrát na klavír.


To jste vážně nikdy netoužil být třeba doktorem, kosmonautem nebo třeba popelářem?
Ale jo! Díky sledování seriálu Nemocnice Chicago Hope jsem se toužil stát kardiochirurgem a operovat nemocná srdce. Pak jsem se po zhlédnutí filmu Top Gun toužil stát letcem stíhačky. No a pak se ze mě stal muzikant a jsem moc rád. Vážím si věrných fanoušků a toho, že moje písničky rádi poslouchají. Věřím, že jim i třeba i pomáhají na složité cestě životem. Baví mě pro ně skládat a zpívat nové a nové písničky. Zpívání mi přenáší spoustu nezapomenutelných zážitků.


Vyberte nám nějaký?
I když brzy bude jaro, stále mi nejde z hlavy Vánoční koncert v Hybernii v Praze. Když jsem totiž zpíval písničku Chrám vzpomínek, vyprodané hlediště se mnou zpívalo a já prostě nemohl pochopit, že něco tak krásného a dojemného zažívám.


Chystáte i nějaké další vystoupení?
Ano, už nyní na jaře. Byl jsem v Karlových Varech na  galakoncertu společně se Severočeskou filharmonií Teplice. Top hostem byla úžasná zpěvačka Helena Vondráčková. No a 6. června se opět účastním pochodu Avon na podporu žen, které se potýkají s rakovinou prsu a samozřejmě i pro tak důležitou prevenci. Připravuji také s Monikou Absolonovou a Toničkou Graves speciální hudební číslo, opět s živým orchestrem.


Píšete o podpoře nemocným ženám. Jak vy vnímáte ženy?
Tak důležitými ženami byla moje maminka a také sestry Vladanka i Evinka, které se o mě staraly. A babičky Jiřinka a Kateřina, které mě rády četly pohádky a cpaly mě úžasnými dobrotami. Vážím si všech žen v rodině! Mě jako muži se líbí ženy, které vědí co chtějí, mají přehled, schopnost vcítit se a stojí si za svým vlastním názorem. A skvělé je, když i v něčem vynikají a umí chlapa pochopit.


Jaro je tady, těšíte se?
Moc se těším, protože jak všechno kvete, hned cítím novou chuť do života a energii. Rád jsem v přírodě, a pokud mohu, vyrážím do ní na kole. A dobře se mi i pracuje.

Zdroj: Šárka Jansová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kraje  » Ústecký