K prvnímu výročí smrti Bartošové vyjde výběr jejích hitů - Hudba - Český Metropol

Hudba

K prvnímu výročí smrti Bartošové vyjde výběr jejích hitů

zdroj: archiv Metropolu

Praha | K nedožitým narozeninám 49. narozeninám zpěvačky Ivety Bartošové, které připadly na 8. dubna, a zároveň k prvnímu výročí její tragické smrti, vyjde 24. dubna výběr jejích hitů. Kompilace s názvem...

 

Nekonečná zahrnuje chronologicky seřazené nejvýznamnější nahrávky Bartošové od prvních hitů Červenám a Knoflíky lásky až po poslední úspěšnou skladbu Noc je království. ČTK o tom informovala Marcela Kočandrlová z tuzemské pobočky společnosti Warner Music.
    Bartošová život dobrovolně ukončila loni 29. dubna skokem pod vlak v Praze - Uhříněvsi. Někdejší trojnásobná zlatá slavice se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a lécích, přesto se pokoušela navázat na svou úspěšnou kariéru.
    "Iveta dozrála z jednoduché holky z Beskyd v čirou iluzi. Žijící iluzi. Její vlastní tzv."reálný" život postupně zmizel, či přesněji: stal se sekvencí pitoreskních zápletek, aby nad vším tím zmarem zářil neuchopitelný příběh schopný očarovat velkou část společnosti," napsal v příloze alba producent a ředitel českého zastoupení Warner Music Vladimír Kočandrle. "Fascinace Ivetiným příběhem zcela zpochybnila i tak přirozené lidské instinkty jako jsou požadavky věrohodnosti či přiměřenosti. V konfrontaci s tím nadpozemským světlem tyhle věci zcela vybledly a rozplynuly se. Proto Iveta žije beze změny i po smrti."
    Bartošová stále plní i rok po své tragické smrti stránky bulváru. Se zájmem o její životní osudy souvisí i prodejní úspěch jejích nahrávek. Například loni v červenci, tři měsíce po svém úmrtí, měla v čele tuzemské hitparády cédéčko s názvem Iveta naposledy, které natočila před pěti lety během spolupráce s Jarkem Šimkem. Zpěvačka zároveň obsadila 10. místo kompilací Platinum Collection.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Hudba