Kapela Mig 21 převezme platinovou desku za nahrávku Album - Hudba - Český Metropol

Hudba

Kapela Mig 21 převezme platinovou desku za nahrávku Album

zdroj: mig21.cz

Praha | Skupina Mig 21 převezme na koncertech 21. a 22. dubna v pražském Lucerna Music baru platinovou desku za prodej 6000 kusů své nahrávky Album. Vystoupení bude součástí jarní části série...

 

koncertů s názvem Album tour. ČTK o tom dnes za kapelu informovala Uljana Donátová.
    "Máme samozřejmě radost, že si to lidé chtějí poslechnout. Ale upřímně řečeno, kolik kusů prodaných alb dnes činí album albem platinovým? Kolik to bylo před rokem? Kolik před deseti lety? Velké štěstí je spíš to, že jsme tu. Míněno na světě," uvedl lídr skupiny Jiří Macháček.
    Členové Mig 21 nyní také představují nový videoklip k písni Štěstí hejbe planetou, který zaznamenává atmosféru vyprodaných koncertů Album tour. Podle Donátové ukazuje i pár "intimních detailů z toho, co se děje před a po skončení vystoupení v jeho zákulisí".
    Skupina, která se označuje jako "chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5-Smíchova", vydala nahrávku Album loni po deseti letech od předchozí nové studiové desky. Autorem textů je herec, zpěvák Macháček, hudbu složil Tomáš Polák. Na desce se objevily i starší písně, které již kapela hrála několik let na svých koncertech.
    Kapela Mig 21 debutovala v roce 2001 albem Snadné je žít, o rok později natočila desku Udělalo se nám jasno. Zatím poslední řadové album Pop Pop Pop jí vyšlo v roce 2004. V roce 2009 vydala album Naživo - jde o záznam hudebního experimentu dvou odlišných hudebních těles, popové skupiny a třicetičlenného dechového souboru Lelek Orchestra, který vznikl na festivalu Letorosty v Berouně.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kultura  » Kultura