Skupina Kabát věnovala hokejistům před MS píseň z nového alba - Hudba - Český Metropol

Hudba

Skupina Kabát věnovala hokejistům před MS píseň z nového alba

zdroj: archiv Metropolu

Praha | České hokejisty požene na světovém šampionátu v Praze a Ostravě do boje píseň od rockové skupiny Kabát. Skladbu nazvanou "Brousíme nože", která bude součástí nového alba, dnes kapela představila...

 

na tiskové konferenci v Praze. Josef Vojtek a spol. ji národnímu týmu darovali s vidinou, že by se mohla stát hokejovou hymnou.
    "Kabáty posloucháme v kabině, takže jsme moc rádi, že nám složili písničku. Je super. Myslím, že se do kabiny před zápasem bude hodit," řekl útočník Radek Smoleňák, jenž byl v této sezoně kapitánem českého výběru.
    "Bylo by hezký, kdybychom vyhráli poslední zápas na mistrovství, tahle písnička se pustila a mohli jsme si ji všichni najednou zazpívat," pohrál si Smoleňák s vidinou zisku titulu mistrů světa. Kromě svižné a řízné hudby se mu líbí i text. "Jak tam je 'trenér je zralej na bypass', to si myslím, že naprosto sedí," smál se Smoleňák.
    "Kluci (členové Kabátu) jsou fanoušci hokeje a vynikající hokejisti, kteří atakovali mládežnické reprezentace, to možná málokdo ví. To hokejové srdce tam tedy je a odrazilo se i v té písničce. Doufám, že se skladba bude líbit, bude nám všem zlepšovat náladu a ta nám pak vydrží až do konce mistrovství," řekl prezident hokejového svazu Tomáš Král.
    "My jsme ta poslední pětka záchrany, kdyby bylo týmu nejhůře," prohlásil s úsměvem zpěvák Josef Vojtek. "Ta písnička není hymnou národního týmu. Je to úplně čerstvá záležitost. Děláme turné a jedna z těch písniček nečekaně vyplavala díky textu Milana Špalka, že jsme si řekli, že se hodí pro český tým. A tak jsme ji chlapcům věnovali," uvedl Vojtek.
    "Zatím je to dar skupiny Kabát, aby se klukům na MS dařilo. Možná se jim to bude líbit, možná jim přinese štěstí, možná ne, štěstí je vrtkavá věc. Ale snad to pomůže nároďáku. A snad se klukům i zalíbí a pak se z toho třeba stane i nějaká ta hymna," doplnil Vojtek.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kultura  » Hudba