Novinka Davida Kollera ovládla prodeje hudby v Česku - Hudba - Český Metropol

Hudba

Novinka Davida Kollera ovládla prodeje hudby v Česku

zdroj: northvideo.cz

Praha | Čtvrté sólové album skladatele, hudebníka a textaře Davida Kollera s názvem ČeskosLOVEnsko ovládlo minulý týden prodeje hudby v Česku. Deska člena populární skupiny Lucie je podle české pobočky...

 

Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) nejprodávanějším fyzickým nosičem za 13. týden roku. Stejně se nahrávce daří v internetovém prodeji.
    Na druhém místě žebříčku IFPI je novinka britského kytaristy a zpěváka Marka Knopflera Tracker. V žebříčku alb největší tuzemské pobočky hudebního internetového obchodu na světě iTunes je na druhé pozici novinka The Day Is My Enemy skupiny the Prodigy, která se v srpnu v ČR představí na festivalu Trutnoff Open Air.
    Zájem o koupi fyzických nosičů s hudbou se v Česku liší od zájmu o internetový prodej. V obou žebříčcích se objevuje soundtrack k filmu Padesát odstínů šedi a Madonna s albem Rebel Heart. V kamenných prodejnách i na internetu uspěla i kapela Chinaski. V prvním případě to bylo s novým albem Rockfield, na ITunes je na 8. místě starší kompilace 20 let v síti.
    Celkové tržby z prodejů hudby se v ČR meziročně zvýšily o čtyři procenta na 453 milionů korun. Příjmy z prodeje nahrávek členských firem IFPI se meziročně zvýšily o sedm procent na 283 milionů korun, údaj zahrnuje fyzické i digitální prodeje. Samotné digitální prodeje vyskočily o 46 procent a jejich podíl na celkových prodejích tvoří 36 procent.
    Softwarový internetový obchod s digitálními médii iTunes Store, který provozuje Apple, vznikl v roce 2003. Na českém trhu od roku 2013 působí další internetové hudební servisy Deezer, GooglePlay a Spotify.

 


    Hitparáda IFPI
    1. David Koller - ČeskosLOVEnsko
    2. Mark Knopfler - Tracker
    3. Visací zámek - Punkový království
    4. Různí - Padesát odstínů šedi
    5. Madonna - Rebel Heart
    6. Různí - Tři bratři
    7. Aneta Langerová - Na Radosti
    8. Björk - Vulnicura
    9. Chinaski - Rockfield
    10. Toto - XIV


    ITunes hitparáda ČR
    1. David Koller - ČeskosLOVEnsko
    2. The Prodigy - The Day Is My Enemy
    3. Různí - Padesát odstínů šedi
    4. Sufjan Stevens - Carrie & Lowell
    5. Různí - Top 100 Workout Songs
    6. Madonna - Rebel Heart
    7. Nightwish - Endless Forms Most Beautiful8
    8. Chinaski - 20 let v siti
    9. The Workout Crew - Running & Workout, Vol. 2
    10. James Bay - Chaos and the Calm

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Hudba