Whitney Houston slaví svůj comeback s albem I Look To You - Hudba - Český Metropol

Hudba

Whitney Houston slaví svůj comeback s albem I Look To You

Ikona

10. září 2009, 09.43 | LOS ANGELES | Americká zpěvačka Whitney Houstonová se vrátila na hudební scénu s albem I Look To You, které se probojovalo do čela hitparády Billboard 200. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Desku I Look To You nahrála zpěvačka po sedmileté hudební pauze.

 

V tomto týdnu album úspěšně debutovalo na prvním místě nejen ve Spojených státech amerických, ale také v Kanadě, Německu, Itálii či ve Švýcarsku. Během sedmi dnů se jej prodalo 304 801 kopií.

Nová nahrávka Whitney Houstonové je její v pořadí už čtvrtá deska, která obsadila první pozici v prestižní hitparádě Billboard 200. Velice úspěšný byl na trhu soundtrack k filmu Osobní strážce, který se držel v roce 1993 v čele žebříčku po 20 týdnů.

Předchozí album Whitney Houstonové nazvané Just Whitney se během prvního týdne ocitlo na deváté pozici a krátce po vydání se jej prodalo 205 tisíc kusů.

Whitney Houstonová zahájila svou pěveckou kariéru v 80. letech a už svými prvními alby si vydobyla mezinárodní uznání. V roce 1985 vydala debut nazvaný jednoduše Whitney Houston. Na svém kontě má řadu hitů jako například I Wanna Dance with Somebody, Where Do Broken Hearts Go, I'm Your Baby Tonight, I Belong to You, I'm Every Woman, My Love Is Your Love a další. Velký úspěch jí přinesl snímek Osobní strážce, ve kterém ztvárnila hlavní ženskou roli a objevila se po boku Kevina Costnera. K romantickému dramatu nazpívala mimo jiné titulní skladbu I Will Always Love You, která ovládla americké i evropské hitparády.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba