Karel Gott vyrazí v září na turné po Spojených státech amerických - Hudba - Český Metropol

Hudba

Karel Gott vyrazí v září na turné po Spojených státech amerických

Ikona

28. července 2009, 14.04 | PRAHA | Zpěvák Karel Gott uspořádá v září čtyři koncerty v amerických městech. Informaci v úterý uvedly jeho oficiální internetové stránky. Americké turné českého slavíka odstartuje 11. září v chicagském Centru Mikuláše Koperníka. O dva dny později se Karel Gott představí publiku v New Yorku, kde vystoupí v místní The Town Hall.

 

Do New Yorku se zpěvák vrátí ještě 20. září, kdy své americké turné zakončí koncertem v Bohemian National Hall. Vystoupení Karla Gotta se uskuteční také na Floridě v Miramar Cultural Center, kam se svým hudebním programem zamíří 18. září.

Karla Gotta bude během amerického turné provázet jeho stálý spolupracovník Felix Slováček a doprovodná kapela pod vedením Pavla Větrovce. Vstupenky na koncerty Karla Gotta v USA jsou k dostání v ceně od 35 dolarů. Za 100 dolarů lze pořídit exklusivní balíček, který vedle lístku na koncert zahrnuje také vstup na VIP after party a CD nebo DVD se zpěvákovým podpisem.

Karel Gott letos oslavil své 70. narozeniny koncertem ve vyprodané pražské O2 aréně. Zpěvák patří mezi největší stálice české hudební scény. Zpěvu se věnoval již ve svých 19 letech, kdy zvítězil v soutěži amatérských zpěváků. Počátky jeho popularity sahají do období 60. let, které jsou spjaty s jeho působením v hudebním divadle Semafor. V roce 1967 Gott vystupoval v americkém Las Vegas. Později se však vrátil do Československa, kde se stal předním představitelem domácí kultury a již téměř 50 let patří mezi nejoblíbenější tuzemské interprety. O jeho popularitě svědčí bezkonkurenční postavení v anketě Český slavík, v níž zpěvák během své kariéry zaznamenal 34 vítězství.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření