Zpěvák Moby dorazí na festival Sázavafest s dvacetičlenným týmem a zahraje své největší hity - Hudba - Český Metropol

Hudba

Zpěvák Moby dorazí na festival Sázavafest s dvacetičlenným týmem a zahraje své největší hity

Ikona

28. července 2009, 13.59 | PRAHA | Americký skladatel a zpěvák Moby vystoupí v pátek před půlnocí na 9. ročníku hudebního festivalu Sázavafest, kam ho doprovodí dvacetičlenný tým a Moby v Kácově zahraje své největší hity. V úterý o tom informoval ředitel festivalu Pavel Kloupar.

 

"Mobyho asi dvacetičlenný tým dorazí do v pátek ráno do areálu festivalu, kde bude probíhat zvuková zkouška. Jeho aparaturu přivezou dva kamiony a Moby na Sázavafestu zahraje své největší hity a nabídne také ochutnávku z nové desky Wait For Me," řekl Kloupar. Zároveň podotkl, že osobně navštívil festival v Polsku, aby viděl Mobyho show. "Jeho polské vystoupení bylo úžasné, plné energie. O svoji novou desku se v podstatě jenom otřel a zahrál především všechny své hity," dodal Kloupar.

Moby se Sázavafestu zúčastní v rámci svého turné, se kterým koncertuje na letních hudebních festivalech. "Do České republiky by měl zpěvák dorazit asi ve čtvrtek a do Kácova Moby přijede asi dvě hodiny před jeho vystoupením," řekl Martin Peška z produkční společnosti Madree promotion.

Muzikant Moby, vlastním jménem Richard Melville Hall, se narodil roku 1965 v americkém New Yorku. Přezdívku Moby mu po narození rodiče dali podle románu Bílá velryba (Moby Dick) od Hermana Melvilla. Do popředí světového zájmu se dostal v roce 1999 po vydání alba Play, ze kterého pochází hity Why Does My Heart Feel So Bad? a Porcelain. Deska byla dvakrát platinová, prodalo se jí devět milionů kopií. Na svůj úspěch navázal albem 18 z roku 2002 a Hotel, které vyšlo roku 2005. Svoji doposud poslední desku Wait For Me vydal na konce června 2009.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba