Nové album skupiny Backstreet Boys vyjde v říjnu - Hudba - Český Metropol

Hudba

Nové album skupiny Backstreet Boys vyjde v říjnu

Ikona

29. července 2009, 10.54 | NEW YORK | Popová kapela Backstreet Boys oznámila, že uvede 6. října na trh své nové album nazvané This Is Us. Informovala o tom ve středu agentura Reuters. V amerických rádiích již zní pilotní singl z chystaného alba nazvaný Straight Through My Heart, který si mohou fanoušci poslechnout také na webových stránkách kapely.

 

Deska bude obsahovat 11 skladeb a bude navazovat na předchozí platinové album Never Gone z roku 2005 a nahrávku Unbreakable z roku 2007, které se celosvětově prodalo 1,7 milionu kopií.

Členové kapely Nick Carter, Howie Dorough, Brian Littrell and AJ McLean se snažili co nejvyšší mírou přispět k realizaci desky nejen po pěvecké stránce, ale také psaním textů a produkcí. "Snažíme se vždycky nasadit laťku co nejvýše," uvedl Dorough a dodal: "Vždycky jsme byli popová a R&B kapela. Soustředíme se na kvalitní melodie a nastolení harmonie v naší skupině. Doufáme, že si udržíme přízeň fanoušků."

Skupina Backstreet Boys prodala za svou hudební kariéru více než 76 milionů kusů svých alb. Kapela už sice není tolik populární jako v 90. letech, ale její členové jsou přesto přesvědčeni, že mají stále své stabilní místo v oblasti popového žánru.

"Některé nahrávky se prodávají lépe a jiné hůře a lidé srovnávají nové desky k nejprodávanějším a rekordním albům. Jediné, co můžete udělat jako umělec, je snažit se, abyste vytvořili co nejlepší desku," prohlásil Howie Dorough.

Producent Jim Jonsin, který produkoval pět z celkem 11 skladeb na desce This Is Us, si pochvaloval spolupráci s členy Backstreet Boys a jejich společné setkání označil za výbornou zkušenost. "Chlapci se zmínili, že se cítili jako by nahrávali svou první desku. Věřím, že toto album bude velmi úspěšné. Pracovali na ní hodně tvrdě."

Skupina ohlásila na letošní rok velké světové koncertní turné, které odstartuje 27. září v Singapuru. Na konci října se přesune do Evropy, kde bude propagovat svůj nový hudební počin například ve Španělsku, Portugalsku, Velké Británii, Irsku, Německu nebo Belgii. Čeští fanoušci mohou vyrazit 25. listopadu na nejbližší koncert do Bratislavy. Termíny na plánovanou severoamerickou šňůru budou oznámeny v nejbližší době.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba