Vizovický festival Masters of Rock uzavřou švédští Europe - Hudba - Český Metropol

Hudba

Vizovický festival Masters of Rock uzavřou švédští Europe

Ikona

12. července 2009, 14.47 | VIZOVICE | Ve Vizovicích pokračuje v neděli posledním dnem největší rockový open-air festival Masters of Rock. Jiří Daron z pořádající agentury Pragokoncert agentuře Mediafax řekl, že čtyřdenní maraton koncertů uzavře vystoupení legendární kapely Europe ze Švédska.

 

Během neděle vystoupí na hlavním pódiu 11 kapel, z českých to bude například formace Innocens, Interius nebo Tleskač. Z Norska dorazí Audrey Horne, ze Švýcarska Eluveitie, z Německa Schandmaul, Heaven Shall Burn či Die Happy, z Kanady přijedou očekávaní Voivod a ze Švédska pak Arch Enemy a Europe.

Švédští Arch Enemy a kanadští Voivod budou hrát na Masters of Rock vůbec poprvé. "Když jsme uvedli na webových stránkách, že dorazí Voivod z Kanady, mělo to u fanoušků obrovský ohlas," podotkl Daron. Jeden ze zakládajících členů kapely, kytarista Denise D´Amour, totiž zemřel na rakovinu v době natáčení nového alba Katorz. Kapela i přes smutnou událost album dokončila a v roce 2006 vydala. "Bude to v podstatě návrat kapely a příznivci této skupiny doufají ve zdárný comeback," doplnil Daron. Poprvé před vizovickými fanoušky vystoupí i heavy-metalová kapela Arch Enemy s drsnou kráskou Engelou Gossow. Voivod bude hrát od 19.30 hodin a Arch Enemy ve 21 hodin.

Už téměř tradičně vystoupí ve Vizovicích v 18 hodin německá skupina Die Happy se zpěvačkou Martou Jandovou. Ta má ke Zlínu velmi vřelý vztah, protože právě z tohoto města pocházela její zesnulá maminka a dodnes zde má rozvětvenou rodinu. Před samotným koncertem čeká na Martu rodinná grilovačka v Zádveřicích, teta se strýcem ji pak osobně dovezou na vystoupení do Vizovic. "O tom, že Marta Jandová má kořeny ve Zlíně, se ví poměrně málo. Přitom jedna její teta žije přímo na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy. Rodinných příslušníků tu má ale víc. Marta sem proto ráda jezdí a díky ní se také kapela Die Happy stala před dvěma lety první zahraniční skupinou, která se stala členem spolku řátel Jelínkovy slivovice," doplnil Daron.

Vrcholem záverečného festivalového dne bude koncert švédské formace Europe. Skupina právě pracuje na svém novém albu a návštěvníci vizovického Masters of Rock budou mít jako první možnost slyšet skladby z tohoto alba naživo. Samotnmé album přitom vyjde až na podzim. Kapela, která vznikla v roce 1979 se v roce 1992 rozpadla a znovu byla obnovena před pěti lety. Svůj světový comeback tehdy absolvovali na koncertě v rodném Švédsku, hned měsíc nato pak vystoupili i na Masters of Rock ve Vizovicích. Jejich nedělní koncert je na programu ve 22.30 hodin.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba