Ve Vizovicích začíná největší mezinárodní rockový open-air festival Masters of Rock - Hudba - Český Metropol

Hudba

Ve Vizovicích začíná největší mezinárodní rockový open-air festival Masters of Rock

Ikona

9. července 2009, 10.28 | VIZOVICE | Areál vizovické likérky opět ožije největším mezinárodním rockovým festivalem pod širým nebem Masters of Rock, brány areálu se fanouškům otevřou už ve čtvrtek v poledne. Martina Benešová z pořádajícího Pragokoncertu řekla, že do Vizovic míří umělci z 11 zemí světa.

 

Spodní brána od podnikové prodejny R. Jelínek a občerstvovací zóna bude návštěvníkům festivalu otevřena už v 10 hodin, hlavní brána od vlakového nádraží a hlavní plocha pak o dvě hodiny později. "Fanoušci se mohou těšit na přibližně čtyřicítku kapel z 11 zemí světa. Očekáváme příjezd kolem 30 tisíc příznivců festivalu z minimálně 26 zemí," poznamenala Benešová.

Letos přináší festival několik novinek. Areál byl například stavebními úpravami o kus zvětšen, kvalitnější je zvuková a světelná technika a poprvé budou v areálu zpožďovací věže. Ty umožní super kvalitní dohrání zvuku po celé hrací ploše. Velkou novinkou je program na druhé Coca-Cola stage. "Každý den se zde odehrají zajímavé koncerty mladých českých kapel. Druhá stage bude umístěna v prostorách sousední firmy Uniko. Je to nedaleko místa, kde v minulých letech stál velkokapacitní stan Domeczech, tedy v relaxační zóně vedle hlavní hrací plochy," podotkla Benešová.

Během čtvrtka vystoupí osm kapel, headlinerem letošního ročníku budou Finové Nightwish. Odehrají ve Vizovicích své jediné exkluzivní show pro Českou republiku až do roku 2011. Jejich vstoupení začne ve 23 hodin. Během dne ale vystoupí řada českých kapel, například Fleret či Vypsaná fixa a fanoušci se mohou těšit i na narozeninovou mega show německé oblíbené kapely Rage. Ta na pódiu oslaví své 25. narozeniny s řadou exkluzivních hostů. Festival potrvá až do nedělní půlnoci.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba