Klavírista Philip Glass zahraje na pražském koncertě průřez svou hudební tvorbou - Hudba - Český Metropol

Hudba

Klavírista Philip Glass zahraje na pražském koncertě průřez svou hudební tvorbou

Ikona

2. července 2009, 16.07 | PRAHA (| Uznávaný americký klavírista a skladatel Philip Glass představí pražskému publiku průřez svou hudební tvorbou, ve které dominují komorní skladby. Koncert se koná 16. července v Kongresovém centru v Praze. Ve čtvrtek o tom informoval Jiří Sedlák ze společnosti Arts Marketing.

 

Příznivci Glassovy hudby se mohou těšit na ukázky z filmu Naqoyqatsi, který natočil režisér Godfrey Reggio a klíčovou úlohu zde hraje právě Glassův hudební doprovod. Umělec zahraje klavírní skladby z cyklů Metamorphosis a Etudes, hudební výběr z představení The Screen či skladby z alba Songs and Poems for Cello z roku 2008.

Na pražském koncertě doprovodí hudebníka violoncellistka Wendy Sutterová, která zahraje sólové party na violoncello u skladeb z nahrávky Songs and Poems for Cello. Glass si pozval na své vystoupení také perkusionistu Micka Rossiho.

Philip Glass je úspěšný skladatel vážné, ale i filmové hudby. Na svém kontě má mimo jiné alba Einstein on the Beach, Satyagraha a jeho hudba se objevila na soundtracích k Reggiově trilogii Koyaanisqatsi, Powaqqatsi a Naqoyqatsi. Složil hudbu k snímkům Hodiny, Kundun nebo Zápisky o skandálu, za kterou byl v letech 1998, 2003 a 2007 nominován na Oscara. Na filmovém festivalu v Cannes obdržel v roce 1985 cenu za umělecký přínos. Před deseti lety získal Zlatý globus za hudbu k tragikomedii Petera Weira s názvem Truman Show. Jeho hudební styl bývá označován termínem minimalismus.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba