Castingy soutěže Česko Slovenská SuperStar pokračují v Praze - Hudba - Český Metropol

Hudba

Castingy soutěže Česko Slovenská SuperStar pokračují v Praze

Ikona

28. června 2009, 08.16 | PRAHA | V pražském hotelu Corinthia v neděli od 9 hodin začínají castingy, ze kterých vzejdou účastníci pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. Informoval o tomkoordinátor projektu Adam Kotalík. Castingy na společný soutěžní projekt Čechů a Slováků již proběhly v Brně a Bratislavě, kde je dohromady navštívilo pět tisíc uchazečů.

 

Poslední konkurz se uskuteční 7. července v Košicích. Věková hranice pro uchazeče o titul v soutěži Česko Slovenská SuperStar byla stanovena na 15-30 let. Vítěz získá finanční hotovost ve výši 100 tisíc eur.

Česko Slovenskou SuperStar bude moderovat Leoš Mareš a slovenskou stranu bude zastupovat Adela Banášová, která provázela již minulými ročníky slovenské verze soutěže.
Diváci mohou Česko Slovenskou SuperStar sledovat od září v programu televizních stanic Nova a Markíza. Zpěváky bude v soutěži hodnotit mezinárodní porota, v níž za Slovensko zasedne Dara Rolins s Pavolem Haberou a českou stranu zastoupí Ondřej Hejma a Marta Jandová.

První díl pěvecké reality show Česko hledá SuperStar se konal v roce 2004. Historicky první vítězkou se stala Aneta Langerová, kterou výhra v soutěži katapultovala mezi přední české interpretky. Po úspěšném prvním dílu se konalo pokračování, ve kterém zabodoval Vlasta Horváth a pod stupněm vítězů stanul Petr Bende. Třetí série se uskutečnila před třemi lety. Televizní diváci vybírali mezi finalisty Zbyňkem Drdou a Davidem Spilkou a nakonec zvolili Drdu. Na domácí hudební scéně se však výrazně prosadila pouze Langerová, která od té doby vydala dvě studiová alba.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba