Smrt krále popu zasáhla celý umělecký svět, truchlí Madonna, Presleyová, Jones i Shieldsová - Hudba - Český Metropol

Hudba

Smrt krále popu zasáhla celý umělecký svět, truchlí Madonna, Presleyová, Jones i Shieldsová

Ikona

26. června 2009, 08.34 | LOS ANGELES | Náhlá smrt padesátiletého amerického zpěváka Michaela Jacksona vyvolala smutek jeho fanoušků i uměleckého světa. Král je mrtev, zní ze všech stran, informuje v pátek agentura Reuters. "Jsem naprosto zničený touto tragickou a neočekávanou zprávou," řekl hudební producent Quincy Jones, který s Jacksonem spolupracoval na třech jeho nejprodávanějších albech – Off the Wall, Thriller a Bad

 

"Nemám slov pro to, že Michael tak náhle v tak mladém věku od nás odešel," pokračoval Jones. "Byl dokonalým umělcem a jeho přispění a odkaz budou ve světě znít napořád. Dnes jsem ztratil svého malého bratra a část mé duše odešla s ním," dodal slavný producent.

Své prohlášení zveřejnila i zpěvačka Lisa Marie Presleyová, dcera Elvise Presleyho a bývala Jacksonova manželka. "Jsem ve všech svých citech velmi zarmoucená a zmatená. Mám zlomené srdce za jeho děti, které pro něj byly vším, a za jeho rodinu. Je to ve všech ohledech tak obrovská ztráta, že mě schází slova," uvádí Presleyová.

Dlouholetou přítelkyní Michaela Jacksona byla americká herečka Brooke Shieldsová. "Mé srdce je schváceno smutkem kvůli zničující ztrátě mého skutečného přítele Michaela. Byl neobyčejným přítelem, umělcem a přínosem celému světu. Připojím se k jeho rodině a jeho fanouškům, abychom oslavili jeho mimořádný život a truchlili za jeho předčasný odchod," řekla Shieldsová.

Další popová megahvězda Madonna se vyjádřil pro časopis People. "Nemůžu kvůli té smutné zprávě přestat brečet. Vždy jsem Michaela Jacksona obdivovala. Svět ztratil jednu ze svých největších osobností, ale jeho hudba bude žít navěky. Mé srdce je s jeho třemi dětmi a dalšími členy jeho rodiny. Bůh jim žehnej," uvedla Madonna.

Blízká přítelkyně zpěváka Elizabeth Taylorová byla smrtí Jacksona natolik šokovaná, že tragickou událost nedokázala komentovat a pouze uvedla, že "je příliš zničená, aby poskytla nějaké prohlášení".

"Opravdu smutná zpráva. Měl talent od Boha," prohlásil bývalý kytarista skupiny Guns N' Roses Slash, který si v roce 1991 zahrál v Jacksonově hitu Black or White.

Zpěvačka a Jacksonova přítelkyně Liza Minnelli řekla, že zpěvák byl dobrým, upřímným, úžasným člověkem. "Byl to rovněž jeden z největších popových umělců v dějinách," dodala. Podotkla také, že Jacksona milovala.

Chybět bude hvězda popové hudby i herečce Jane Fondové. "Jsem šokována. Můj přítel Michael Jackson je mrtvý," komentovala to.

S kondolencí rodině a všem fanouškům se připojil i kalifornský guvernér a Arnold Schwarzenegger."Byl to jeden z nejvlivnějších postav a jedna z ikon hudebního průmyslu. Naše srdce jsou s Jacksonovou rodinou, Michaelovými dětmi a jeho fanoušky na celém světě," vzkázal Schwarzenegger.

"Když jsem poprvé uslyšela tu smutnou zprávu, nemohla jsem tomu uvěřit. Neznám většího profesionála a umělce, než byl Michael. Několikrát jsme společně vystupovali a byl úžasný, jak miloval své fanoušky a oni milovali jeho," uvedla pro televizi CNN zpěvačka Cheryl Crowová.

Celine Dionová na Michaela Jacksona vzpomínala se slovy: "Je to strašná tragédie. Pro moji rodinu je to obrovská ztráta, byli jsme dobří přátelé. Michael nikdy nezemře, jeho hudba bude žít dál. Můj syn poslouchá jeho skladby a další generace bude jeho hudbu mít ráda stejně tak, jako ji máme rádi my," řekla Dionová. Zároveň podotkla, že celý život žil Michael pod tlakem své rodiny a přátel.

"Velmi jsem se těšila na Michaelův koncert v Londýně. Moje evropské turné mělo probíhat ve stejný čas jako Michaelovo a plánovala jsem, že se za ním přiletím podívat. Celý život mě inspiroval a jeho smrtí jsem zdrcena," uvedla pro magazín People zpěvačka Britney Spearsová.

"Ztratili jsme génia nejenom popové muziky, ale vůbec celého hudebního světa. Michael byl inspirací pro několik generací a vždy budu pyšný na moment, kdy jsem se s ním objevil na jednom pódiu. To, co jsem se naučil o hudbě, bylo právě díky Michaelovi," napsal na svých oficiálních stránkách zpěvák Justin Timberlake.

Michael Jackson byl prohlášen mrtvým po příjezdu do nemocnice UCLA Medical Centre ve čtvrtek odpoledne ve 14.26 hodin místního času (23.26 SELČ). Zpěvák zemřel s největší pravděpodobností na zástavu srdce.

Pitva bude provedena v pátek. Výsledky by pak měly být známy ve stejný den odpoledne.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba