Leoš Mareš se rozloučil s hitparádou Eso - Hudba - Český Metropol

Hudba

Leoš Mareš se rozloučil s hitparádou Eso

Ikona

23. června 2009, 16.31 | PRAHA | Populární moderátor Leoš Mareš se v úterý zúčastnil posledního natáčení televizního hudebního pořadu Eso, které uváděl šest let. Generální ředitel TV Nova Petr Dvořák prozradil, že Eso nahradí od září nový pořad nazvaný Stahovák. Poslední 712. díl Esa, který se natáčel na pražském Barrandově, byl výjimečný také tím, že jej navštívila celá řada hostů z českého showbyznysu.

 

Na natáčení se objevili členové skupin Chinaski, Toxique, Kabát, zpěváci Meky Žbirka, Petr Bende, Jiří Zonyga, Petr Kolář a mnoho dalších.

Moderátor Leoš Mareš odjel ihned po natáčení do porodnice, protože jeho manželka Monika v těchto chvílích očekává narození jejich druhého syna Matěje. "Jaké bylo nejlepší Eso? Byl to silvestrovský díl s Karlem Gottem a Helenou Vondráčkovou," zabilancoval Leoš Mareš a dále prozradil: "Bylo to úžasných šest let fantastické praxe při vedení talk show."

Také generální ředitel TV Nova Petr Dvořák zavzpomínal na Eso a reagoval i na Marešův úprk do porodnice: "Vždycky platí, když něco končí, tak něco nového začíná. Říkal jsem si, že to bude platit jen pro tyto dva pořady. Ale je to tak, že končí Eso a Leoš bude dvojnásobným otcem," uvedl Petr Dvořák a poděkoval celému realizačnímu týmu. "Eso je jeden z nejdelších pořadů, který po Televizních novinách vůbec Nova měla. Vystřídalo se v něm osm moderátorů," dodal ředitel.

Historicky poslední Eso se bude vysílat v sobotu 27. června od 9 hodin. Naopak první díl tohoto hudebního pořadu se objevil na obrazovce TV Nova 6. února 1994 a moderovala jej po dobu pěti let Tereza Pergnerová. Po ní převzali štafetu Vítek Havliš, členové skupiny Lunetic a Zoombie, dále tanečník Yemi AD, Rebeka a od roku 2003 se ujal moderátorského žezla Leoš Mareš. Největší úspěch sklidila v novodobé historii Esa píseň Hříšná těla, křídla motýlí od Anety Langerové.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba