Helena Vondráčková zavzpomínala na zesnulého Waldemara Matušku - Hudba - Český Metropol

Hudba

Helena Vondráčková zavzpomínala na zesnulého Waldemara Matušku

Ikona

31. května 2009, 11.31 | PRAHA | Zpěvačka Helena Vondráčková v neděli zavzpomínala na společné zážitky a pěveckou spolupráci s Waldemarem Matuškou, který zemřel v sobotu v 76 letech na zápal plic a následné selhání srdce na Floridě. Helena Vondráčková se znala s Waldemarem Matuškou od 60. let a prožila s ním mnoho společných chvil jak na jevišti, tak v soukromém životě.

 

"Mám s Waldou spoustu zážitků. Když jsem začínala, tak to byla první osobnost, se kterou jsem se na pódiu setkala a zpívala jsem s ním jako s velkou hvězdou. Byl to pro mne velký zážitek a měla jsem před vystoupením vždy velkou trému. Strávila jsem s ním také tři roky v Divadle Rokoko, kde jsem zpívala po jeho boku," zavzpomínala zpěvačka na první společné prožitky.

Vondráčková přiznala, že byla vždy jeho velkou obdivovatelkou a jeho písně znala nazpaměť: "Uměla jsem jeho písničky, hrála jsem je i na kytaru. Jeho písně byly plné lidskosti." Zpěvačka si Waldemara Matušky vážila nejen jako výrazného představitele české populární hudby, ale také jako osobitého člověka. "Byl to vstřícný a vlídný člověk. Byl jedním z mých nejbližších přátel. Byl citlivý, hodný, společenský a rád bavil lidi," uvedla interpretka.

Waldemar Matuška získal společně s Helenou Vondráčkovou Stříbrnou Bratislavskou lyru za duet To se nikdo nedoví v roce 1968. Úspěch zaznamenala také jejich skladba Tisíc mil. Společně vystupovali v divadle, ale i v televizi.

Mezi zpěvákovy další hity patří Tereza, Jó třešně zrály, Růže z Texasu, Slavíci z Madridu, Ach, ta láska nebeská s Evou Pilarovou, Sbohem, lásko, Písnička pro Zuzanu či Když jdou na mužskýho léta.

Waldemar Matuška emigroval do Spojených států amerických v roce 1986. Ale i poté byl s Helenou Vondráčkovou v častém kontaktu: "Jezdili jsme za ním s manželem na Floridu. Martin mu také organizoval jeho poslední turné v roce 2007. Po turné bydlel i u nás a já jsme mu vařila."

Matuškova náhlá smrt naši přední českou zpěvačku hluboce zasáhla: "Bohužel prohrál svůj boj s nemocí. Velice mě tato zpráva včera rozbolela," uvedla Vondráčková, která potvrdila agentuře Mediafax informaci, že se bude pohřeb známého hudebníka konat v České republice. Datum a místo posledního rozloučení oznámí Matuškova rodina v nejbližších dnech.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba