Herec Steve Martin se prosadil do americké hitparády - Hudba - Český Metropol

Hudba

Herec Steve Martin se prosadil do americké hitparády

Ikona

29. května 2009, 14.25 | LOS ANGELES | Americký herec Steve Martin, známý z remake Růžový Panter a Růžový Panter 2, se dostal se svým albem, na němž hraje na banjo, do amerického hitparádového žebříčku. Uvedla to v pátek agentura Reuters. Martinovo album nese název The Crow: New Songs for The Five-String Banjo a do žebříčku Billboard 200 vstoupilo tento týden na 106. místě. Herec se už jednou do žebříčku americké pop music prosadil v roce 1981.

 

Píseň Pretty Flowers ze zmíněného alba zahrál Steve Martin minulý týden při finálovém večeru soutěže American Idol. Doprovodili jej vokalisté Michael Sarver a Megan Joyová. Po vystoupení předvedl Martin i něco málo ze svého typického žertování. Když se ho moderátor Ryan Seacrest zeptal na názor, kdo soutěž vyhraje, Martin odvětil, že to asi bude těžké zařídit, ale že doufá, že on sám.

Martin v minulosti zkoušel štěstí s komediálními nahrávkami a prosadil se s nimi do hitparády Billboard 200 v letech 1977 a 1979. Jeho poslední účastí v žebříčku bylo album Steve Martin Brothers vydané v roce 1981, které se skládalo z jeho komediálních výstupů na jedné straně desky a instrumentálek hraných na banjo na druhé.

Steve Martin se narodil v roce 1945 a je považován za stálici na poli amerických rodinných komedií. Ačkoliv je jim někdy vyčítána dějová plochost, herec se těší velké oblibě. Několikrát uváděl i slavnostní předávání Oscarů. Na filmovém plátně se začal objevovat po účinkování v amerických rodinných seriálech, proslul zejména díky komediím Hlava rodiny či remakům jako Růžový Panter a Růžový Panter 2.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba