Na Karlštejn se vrátí Královny popu - Hudba - Český Metropol

Hudba

Na Karlštejn se vrátí Královny popu

Ikona

28. května 2009, 17.37 | KARLŠTEJN | Galakoncert Královny popu, na němž vystoupí přední české zpěvačky, se po pěti letech vrátí na Karlštejn. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí TV Barrandov Janis Sidovský. Královny popu na Karlštejně zazpívají 31. srpna. Obsazení letošního ročníku hudební akce však pořadatelé prozatím tají.

 

 "Letos chceme oslovit mladší generaci umělkyň, které na show ještě nezpívaly," uvedl Sidovský. O programu galakoncertu tak mohou poprvé rozhodnout samotní diváci prostřednictvím hlasování na internetových stránkách TV Barrandov.

Televize do výběru nominovala 13 zpěvaček, mezi nimiž nechybí Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Aneta Langerová, Věra Špinarová nebo Ewa Farna. Nastupující generaci zastupuje například Lenka Nová. Výsledky hlasování budou zveřejněny 17. června v pořadu 90 minut.

Hudební show Královny popu se letos uskuteční již po osmé. V uplynulých letech ji vedle Karlštejna hostila Státní opera Praha, Hudební divadlo Karlín a grandhotel Pupp v Karlových Varech. Galakoncertu se v minulosti zúčastnily přední domácí hudební interpretky jako Hana Hegerová, Marie Rottrová, Ilona Csáková, Hana Zagorová nebo Leona Machálková.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba