Start nového desetiletí své existence úspěšně absolvoval podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech - Kultura - Český Metropol

Kultura

Start nového desetiletí své existence úspěšně absolvoval podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech

zdroj: Michaela Mokrá

Litoměřice | Včera skončil devítidenní, v pořadí 41. ročník Zahrady Čech, který byl zaměřený na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Návštěvníci si mohli vybrat z pestrého...

 

sortimentu, obdivovat řadu novinek i pobavit se u doprovodného kulturního programu, který byl v letošním roce obzvláště obdivován. 
 
„Jsme velmi rádi, že se nám daří držet vysoké číslo návštěvnosti, které i v letošním roce překročilo hranici 80. tis. návštěvníků“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá. Návštěvnost opět dosáhla loňské číslo, tj. 82 000 lidí. Ti tradičně projevili velký zájem o nabízený sortiment ze stran prodejců a odcházeli tak z výstaviště obtěžkáni taškami. Vybírat si mohli z tradičního prodejního sortimentu u téměř 500 vystavovatelů a prodejců na ploše více jak 5.000m2 (sazenice, ovocné i okrasné stromky, květiny, trvalky, bylinky, ovoce, zeleninu, cibuloviny, bonsaje, skleníky, novinky v zahradní technice od sekaček, křovinořezů, po pily, rekultivátory, traktůrky nebo kompostéry, zahradní nábytek, domácí potřeby, nábytek, krby a řadu dalšího).
 
„Velký úspěch zaznamenal pavilon A, ve kterém jsme letos pro návštěvníky připravili zajímavou expozici s nosným tématem: Módní přehlídka aneb oděna do darů přírody. Figuríny oblečené do ovoce, zeleniny a květin budily velký ohlas. Návštěvníci se u nich nebo s nimi fotili a úsměv na jejich tváři nás velmi těšil“ poznamenala obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.
 
Poděkování z naší strany patří všem, kteří se na realizaci expozice v pavilonu A podíleli – Ing. Pavlína Švecová, Zelinářská unie Čech a Moravy, Ovocnářská unie ČR, VÝZKUMNÝ A ŠLECHTITELSKÝ ÚSTAV OVOCNÁŘSKÝ HOLOVOUSY s.r.o. Okresní hospodářská komora Most a Ústecký kraj.
 
Celý týden výstavu provázel bohatý a zajímavý doprovodný program složený s umělců, tradičních soutěží či úplných novinek. Významní partneři Zahrady Čech vyhlásili vítěze soutěží, které se v rámci akce finálně vyhodnocovali. Hned první den se ujala Regionální agrární komora Most slavnostního vyhlášení soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje a Potravinářského výrobku Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče. K tomu zazpívala Petra Janů a Elektroband Pavla Zedníka. 
Sobotní den patřil časopisu Receptář, který vybíral nejlepší recept ze Zahrady Čech na téma Tvarohové dezerty – vítězkou se stala paní Zdeňka Králová z Roudnice nad Labem se svým receptem Hříšná dobrota. Na závěr zazpívala Leona Machálková své největší hity. 
Neděle byla nabitá energií – pod hlavičkou ARMEX energy to rozbalil oficiální revival Michala Davida.
V pondělí to rozjel naplno John Deere s Težkým Pokondrem. V rámci Dne se spol. STROM Praha měli návštěvníci možnost se dozvědět řadu novinek a zajímavostí o těchto strojích. Zažít předváděcí jízdu nebo si jen vyzkoušet jaké možnosti tyto „nadupané“ stroje nabízí.
V úterý proběhlo velké finále soutěže ZELÍ ROKU 2017, kdy Zelinářská unie Čech a Moravy již po deváte vybrala z výrobců kysaného zelí celé ČR – vítězem se stalo BYSTROČISKÉ KYSANÉ ZELÍ ze Zelárny Jiřího Kubíčka. Tento den byl obohacen návštěvou speciálního hosta – výstaviště ten den praskalo ve švech, protože přijela zazpívat nejznámější jihočeská kapela Babouci. Ve středu pak Český rozhlas přivezl Vláďu Hrona. Čtvrteční den s CS BETONEM obohatil Petr Kolář. V pátek roztančila velmi elegantně Estrádu Monika Absolonová a poslední den pak tradičně patřil časopisu Zahrádkář, který vyhodnotil Nejhezčí věnec či věneček a Křišťálové jablko. Na závěr celé Zahrady Čech pak zazpíval oblíbený český zpěvák Vašek Neckář se svojí kapelou Bacily. Jeho výkon byl obdařen aplausem, jaký Estráda již dlouhou dobu nezažila.

Zdroj: Michaela Mokrá

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31.8%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

27.6%