Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami - Kultura - Český Metropol

Kultura

Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami

zdroj: dozinky.cz

Hradec Králové | Královéhradeckých krajských dožínek se letos zúčastní více než 170 prodejců a vystavovatelů. Již 14. ročník počítá s dvoudenním programem pro školy i pro odbornou veřejnost. Pořádání dožínek...

 

již několik let podporuje Královéhradecký kraj. „Srdečně všechny zvu k návštěvě Královéhradeckých krajských dožínek, protože je to způsob, jak můžeme podpořit naše zemědělce. Osobně propaguji regionální zemědělské a potravinářské produkty při každé příležitosti. Hejtmanství nakupuje dárky pro oficiální návštěvy u regionálních výrobců a zemědělců. Upřednostňováním regionálních produktů ale podporujeme i sami sebe, protože v mnoha případech se jedná o to nejlepší, co můžeme jako konzumenti získat,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.
Ve dnech 15. a 16. září se mohou návštěvníci těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, bohatý hudební program a samozřejmě na ochutnávky regionálních potravin, dožínkové trhy, ukázky drobných řemesel a zábavu pro děti.
Dvoudenní akce odstartuje během pátečního dopoledne programem pro školy. „Děti budou moci zhlédnout výstavu zemědělské techniky, seznámit se s praktickými ukázkami práce se zvířaty včetně stříhání ovcí, práce se psy a drezůrou koní. Připraveny jsou soutěžní stanoviště, kde za správné odpovědi a splněné úkoly získají razítka do herních karet, které budou následně slosovány a vítězové budou vyhlášeni následující den,“ informovala ředitelka Regionální agrární komory Jaroslava Nekvasilová.
Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí v 11 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí, poté po malém okruhu k Magistrátu města, kde se připojí mažoretky a kapela s Dóžou – maskotem Královéhradeckých dožínek. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům.
Před koupalištěm a Všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin a několik podií, na kterých bude až do pozdního odpoledne probíhat pestrý kulturní program, jehož největší hvězdou bude zpěvačka Marcela Holanová s kapelou. Pokračovat budou ukázky prací se zvířaty, které zaujmou nejen malé návštěvníky.
Dožínek se celkově zúčastní více jak 170 prodejců a vystavovatelů. Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 15. až do neděle 17. září 2017.
Pořadatelem akce je Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje. Info na www.dozinky.cz.

Zdroj: dozinky.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Královéhradecký  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

32.3%

 

Ne

39.6%

 

Zlepšuje se to

28.2%