Kultura - Český Metropol

Kultura

Výstava Moderní Čína ukazuje změny života Číňanů

Ikona

17. července 2008 - Praha | Ve spolupráci s Velvyslanectvím Čínské lidové republiky v ČR představuje České muzeum hudby v prostorách své centrální budovy v Karmelitské ulici fotografickou výstavu Moderní Čína. Tato výstava je součástí projektu Poznávejte Čínu ve střední Evropě. Česká republika, pořádaného Čínskou lidovou republikou při příležitosti konání 29. letních olympijských her v Pekingu.

Juraj Herz natáčí v Žatci baladu z druhé světové války

Ikona

16. července 2008 - Žatec | Baladický příběh z konce druhé světové války natáčí pro Českou televizi v Žatci režisér Juraj Herz. Filmaři budou v oblíbené filmařské lokaci dva dny.
Film se bude jmenovat Dívka a kouzelník. Příběh je zasazen do období druhé světové války, konkrétně do roku 1944. Hlavní postava, kouzelník, v něm objeví židovskou dívku, která se schovává před nacisty, a zachrání ji. Později ji zapojí také do své iluzionistické produkce. „Jak film skončí, to neprozradím,“ řekl Matěj Stehlík, vedoucí produkce.
Film by měl být dotočen 2. srpna a do konce roku by měl být kompletně hotový. Hlavní postavu ztvárnil Ivan Trojan, dívku v něm hraje Veronika Kubařová. (ben)
Foto: Tomáš Branda

Koncerty Spolužití pokračují na Hněvíně

Ikona

15. července 2008 - Most | Cyklus koncertů Roku Spolužití, který pro veřejnost uspořádala Mostecká uhelní společnost, pokračuje dalšími vystoupeními. Nejbližší je 20.července skupina Hop Trop, následuje 3.srpna Žalman a spol a 17.srpna skupina Neřež.

Své reflexe představují na výstavě Labe - Elbe, Dunaj - Donau umělci z několika zemí

Ikona

15. července 2008 - Zubrnice | Umělecká díla vytvořená dvanácti účastníky desátého ročníku Mezinárodního výtvarného sympozia Labe- Elbe , Dunaj- Donau, které se uskutečnilo už v prvním červencovém týdnu, jsou k vidění v kostele sv. Máří Magdalény v Zubrnicích. Autorem projektu, který před deseti lety vznikl za podpory Obecního úřadu a Muzea lidové architektury v Zubrnicích, je pražské občanské sdružení SUKUS. Původně se této akce zúčastňovali pouze čeští a němečtí výtvarníci, na jubilejní ročník však už přijeli i výtvarníci z Polska a Slovenska.

Praha se rozezní dobovou hudbou

Ikona

14. července 2008 - Praha | Již podeváté se uskuteční mezinárodní hudební festival staré hudby, a to ve dnech 17. července až 17. srpna. Akce představí vynikající interprety z celé Evropy, kteří budou prezentovat hudební odkazy svých zemí.

Marián Labuda a Zuzana Norisová v Jak se vám líbí

Ikona

14. července 2008 - Praha | Čarovnou komedii Jak se vám líbí nastudoval Emil Horváth, pod jehož vedením se na jevišti sešli špičkoví čeští a slovenští herci v rámci divadelního maratónu Shakespearovské slavnosti komedie. Už kvůli nim stojí za to, se právě na tuhle komedii vypravit. Hned dvě role – staršího vévodu a jeho bratra Frederika, který svého sourozence poslal do vyhnanství – hraje Marián Labuda. Jako zamilovaného Orlanda uvidíme sympatického Ladislava Hampla, který se na slavnostech kdysi uvedl jako Romeo v režii Martina Huby.

Bob Dylan v Karlových Varech: šestkrát jinak, přesto sám sebou.

Ikona

14. července 2008 - Filmový festival | Návštěvníci filmového festivalu v Karlových Varech měli, stejně jako v předešlých ročnících, ojedinělou šanci spatřit filmy, které dorazily z jiných festivalů, jako jsou Cannes či Berlín, v sekci Horizonty nebo v podsekci Otevřené oči. V některých případech to byla jediná možnost, jak tyto, mnohdy výjimečné snímky, zhlédnout. Do běžné distribuce zřejmě vůbec nebude uveden například provokativní film I´m Not There režiséra Todda Haynese, přestože by si to zasloužil, dokonce z mnoha důvodů. Tento pozoruhodný film se snaží velmi experimentálním přístupem zachytit neuchopitelnou osobnost legendárního hudebníka Boba Dylana, od běžných biografických snímků, které popisně, konkrétně a srdceryvně, někdy až pateticky, vykreslují životní dráhy umělců, se však mohutně liší. Celistvost všeho, co Dylana tak neodmyslitelně tvoří - jeho osobnosti, image, hudby, skutečného života, vnější podoby, je zde kubisticky roztříštěna do šesti podivuhodných postav, z nichž každá je, svým silně nekonvenčním a neortodoxním způsobem, sám Bob Dylan.

Dona Giovanniho prověřil kolonádní koncert

Ikona

14. července 2008 - Teplice | Obě obsazení Mozartovy opery Don Giovanni, která bude premiérově uvedena v Krušnohorském divadle Teplice 16. července, prověřil kolonádní koncert v šanovském parku. Severočeská filharmonie pod taktovkou Norberta Baxy doprovodila osm pěvců, studentů operního zpěvu University Britské Kolumbie ve Vancouveru, kteří se v Teplicích účastní II. ročníku Evropské Hudební Akademie. Oblíbenou operu Wolfganga Amadea Mozarta nastudovali pod režijním vedením Nancy Hermiston. Více než dvě stovky posluchačů z řad Tepličanů i lázeňských hostů posílilo sedmdesát členů kanadského pěveckého sboru Chor Leoni, kteří svým krajanům ve sborových partech zdatně sekundovali. Teplické publikum odměnilo jejich výkon nadšeným aplausem stend up.

Do Vejprt se sjeli umělci ze sedmi zemí na sochařské sympozium

Ikona

11. července 2008 - Vejprty – Chomutovsko | Třináctka umělců přijela do Vejprt ze sedmi evropských zemí na 16. mezinárodní sochařské sympozium. V letošním roce dorazili sochaři z Británie, Švýcarska, Německa, Nizozemska, Maďarska, Ukrajiny a České republiky. "Jsem rád, že se nám opět podařilo sezvat tolik umělců z tak pestré škály zemí," uvedl Petr Hladký, organizátor sympozia a majitel vejprtské Galerie "H".

V mušli vystoupí posluchači operního studia

Ikona

9. července 2008 - Teplice | V teplické mušli se představí dvě desítky talentovaných pěvců z Kanady, Brazílie, USA, Polska, Ruska a Česka. Všichni jsou posluchači University Britské Kolumbie ve Vancouveru a účastníky Evropské Hudební Akademie 2008, kterou pořádá Krušnohorské divadlo Teplice.

Prima sezóna Markéty Irglové a Glena Hansarda

Ikona

8. července 2008 - Filmový festival | Karlovy Vary budou svědky dalšího vystoupení v rámci série koncertů dvojice Irglová – Hansard, které se uskuteční ve čtvrtek 10. 7. ve 20 hodin v hotelu Richmond. Vstupenky na koncert se začnou prodávat zítra na Hlavní pokladně a F-baru.
Projekt je nazvaný Swell Season, což znamená v češtině Prima sezóna podle románu Škvoreckého. Tato dvojice počátkem letošního roku získala Oscara za nejlepší píseň Falling Slowly z filmu Once. Film slavil velký úspěch na festivalu v Sundance, velmi pochvalně se o něm vyjádřil Steven Spielberg. Oscarové ocenění vzedmulo obrovskou vlnu zájmu o hudbu úspěšného páru. Irglová a Hansard přijíždí do ČR po dalším vyprodaném turné v USA, po vystoupení na festivalu v Glastonbury a následujícím koncertě v Dublinu, kde zahráli společně s folkovou legendou Neilem Youngem. Přímo z Karlových Varů odjíždějí na největší irský festival Oxygene.

Strana výpisu

... 138 ...

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31.9%

 

Ne

40.7%

 

Zlepšuje se to

27.4%