Kultura - Český Metropol

Kultura

Revivailové koncerty nabývají na síle

Ikona

31. srpna 2008 - Bílina / Poslední sobota v měsíci srpnu patřila v Bílině revivalovým kapelám. Festival přilákal do letního amfiteátru na Kyselce cca 400 diváků a stálo to opravdu za to. Poprvé se Bílině představili Depeche Mode revival z Ústí nad Labem, kteří začali s takovým nasazením, že se první odvážlivci vrhli na parket a začali tančit. Své posluchače nezklamali a hráli nejznámější hity od legendární skupiny. Nově se také bílinskému publiku představila kapela Black Sabath revival z Prahy. Na parketě se to trochu promíchalo, ale tančilo se stále. Diváci si výkon této kapely hodně pochvalovali.

Olympic přiveze do Ústí Sopku

Ikona

27. srpna 2008 - Ústí nad Labem | Hity i novinky z alba Sopka přiveze do Ústí nad Labem skupina Olympic. Její fanouškové se můžou těšit na čtvrtek 18. září od 19.30 hodin v Domě kultury. Předkapelou jsou ústečtí Real Incident.

Wild Afrika v ústecké zoo

27. srpna 2008 - Ústí nad Labem / Návštěvníci zoologické zahrady v Ústí nad Labem si mohou, od 12. srpna v pavilonu exotária, prohlédnout neobvyklou výstavu fotografií s názvem WILD AFRICA. Jejich autorkou je studentka oboru biologie UJEP Petra Nevečeřalová, která shodou okolností oslaví v těchto dnech své dvacáté narozeniny.

Bouřka přerušila vystoupení hlavní hvězdy

Ikona

26. srpna 2008 - Doksy / V pátek proběhl na pláži Klůček na Máchově jezeře největší český open air festival zaměřený na taneční hudbu. Festival Mácháč 2008 byl již předem prakticky vyprodaný a očekávalo se tak, že se akce včetně partnerů zúčastní až 15 000 fanoušků elektronické hudby. Areál festivalu se otevřel v 18:00 a již kolem 20. hodiny byl prostor zcela zaplněn. Očekávaný déšť začal ve 22 hodin, později přišla i silná bouřka. Po nezbytné přibližně hodinové technické přestávce hlavního pódia mohla hudební produkce od jedné hodiny v noci pokračovat setem hlavní hvězdy DJ Tiësta. Ostatní scény poskytly během pauzy dostatečné zázemí pro tancechtivé návštěvníky. Všichni ohlášení interpreti vystoupili dle plánu a nechyběl ohňostroj či akrobatická show helikoptéry.

Žatecká Dočesná: pivo a zpěv

Ikona

24. srpna 2008 - Žatec | Vrcholem letošní sklizně chmele bude dnes již legendární a pravidelná akce Žatecká Dočesná, oslava chmele a produktů z něho vyrobených, 5. a 6 .září.

V kláštereckém zámku zavládl Héfaistos

Doprovodný obrázek

24. srpna 2008 - Traduje se, že oheň a voda se neslučují. Ne tak o tomto víkendu na zámku v Klášterci nad Ohří. VI. ročník Mezinárodního setkání sochařů v kovu a uměleckých kovářů EUROKOV 2008 sem přilákal 35 statných mužů a žen ze 7 evropských zemí, umělců, kteří ke své práci potřebují zmíněné živly oba. Voda se navíc letos stala tématem jejich prací. „Voda, prameny, veškeré kovářské a sochařské dění na zámku se točilo okolo toho. Naším úkolem bylo vyrobit dva zákryty studní, z toho jeden, na tak zvaný Městský pramen, byl mezinárodní záležitost. Každý z účastníků sympozia vykoval jeden prvek a já spolu se svým asistentem Miloslavem Voříškem zákryty zkompletujeme, vytvoříme plastiku a do dvou měsíců ji osadíme,“ upřesnil Karel Meloun, organizátor setkání.

Autorka oblíbených dětských knih Lucie Seifertová besedovala v knihovně K. H. Máchy v Litoměřicích

Ikona

24. srpna 2008 - Litoměřice/ Beseda s autorkou a ilustrátorkou Lucií Seifertovou proběhla v rámci Filmového festivalu Litoměřice poosmé v dětském oddělení knihovny K.H.Máchy v Litoměřicích.

Divácký objev AniFestu zahájí Filmový festival Litoměřice poosmé

Ikona

24. srpna 2008 - Litoměřice / Francouzský animovaný film Strach(y) ze tmy v pátek v kině Máj slavnostně otevřel Filmový festival Litoměřice poosmé. Jeho zahájení se zúčastnil ředitel Rumunského kulturního institutu Dan Mircea Duta a litoměřický starosta Ladislav Chlupáč.

Muzeum láká na exkluzivní publikace

Ikona

21. srpna 2008 - Teplice / Pět tisíc návštěvníků od začátku roku 2008 prošlo do dopoledne 21. srpna branou Regionálního muzea v Teplicích, které sídlí v areálu zdejšího zámku. Tím jubilejním, který si zakoupil vstupenku do zámeckých expozic, se stal mladý sympatický pár: Radek Groš a Marta Křehlová (na fotografii).

ČT uvede film o svém novém koprodukčním filmu Anglické jahody

Doprovodný obrázek

21. srpna 2008 - PRAHA / Film o filmu "Anglické jahody" uvede Česká televize (CT) v sobotu 23. srpna od 14:35 hodin na programu ČT1. Jedná se o nový koprodukční snímek ČT a společností First Film a Stream.cz. Film je dílem scénáristy Martina Šafránka a režiséra Vladimíra Drhy. V kinech bude mít film premiéru 13. listopadu.

Výtvarníci prolomili limity katolické církve

Ikona

21. srpna 2008 - Osek / Pět obrazů a objektů Pavla Kremla, Romana Ch. Skleničky a Ivana Medka - Kopaninského, které byly součástí nedávno nainstalované výstavy „Prolomené limity“ ve výstavních sálech v areálu kláštera cisterciáků v Oseku, se nedočkalo ani osecké pouti. Řemeslně dobře zvládnuté, avšak tématicky pro oko katolické církve kontroverzní výtvarné práce byly dva dny po vernisáži na příkaz P. Scharbela Schuberta odstraněny. Návštěvníci oseckého turisticko - informačního střediska, které výstavní sály provozuje, po nich našli už jen holé zdi s upozorněním, že původně zde vystavená díla urážela náboženské cítění. To je samozřejmě velmi individuální, takže do jaké míry byla nevole pátera Scharbela Schuberta oprávněná, nechť posoudí každý sám na základě přiložené fotografie. Je na ní novosedlický výtvarník Pavel Kreml, autor svěšeného obrazu „Královna Judita.“

Strana výpisu

... 135 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31.2%

 

Ne

46%

 

Zlepšuje se to

22.8%