Kultura - Český Metropol

Kultura

Industriální a exotické fotografie ve věži

Ikona

2. září 2008 - Jirkov / Od 1.září vystavují v městské věži v Kostelní ulici v Jirkově mladí umělci z regionu Chomutova a Jirkova. Jejich díla patří mezi typické umělecké směry dnešní tvorby, například fotografie jsou industriální i exotické. Fotky vystavují Miloš Štáfek, Dan Černý a Miroslav Krofta.

Revivailové koncerty nabývají na síle

Ikona

31. srpna 2008 - Bílina / Poslední sobota v měsíci srpnu patřila v Bílině revivalovým kapelám. Festival přilákal do letního amfiteátru na Kyselce cca 400 diváků a stálo to opravdu za to. Poprvé se Bílině představili Depeche Mode revival z Ústí nad Labem, kteří začali s takovým nasazením, že se první odvážlivci vrhli na parket a začali tančit. Své posluchače nezklamali a hráli nejznámější hity od legendární skupiny. Nově se také bílinskému publiku představila kapela Black Sabath revival z Prahy. Na parketě se to trochu promíchalo, ale tančilo se stále. Diváci si výkon této kapely hodně pochvalovali.

Olympic přiveze do Ústí Sopku

Ikona

27. srpna 2008 - Ústí nad Labem | Hity i novinky z alba Sopka přiveze do Ústí nad Labem skupina Olympic. Její fanouškové se můžou těšit na čtvrtek 18. září od 19.30 hodin v Domě kultury. Předkapelou jsou ústečtí Real Incident.

Wild Afrika v ústecké zoo

27. srpna 2008 - Ústí nad Labem / Návštěvníci zoologické zahrady v Ústí nad Labem si mohou, od 12. srpna v pavilonu exotária, prohlédnout neobvyklou výstavu fotografií s názvem WILD AFRICA. Jejich autorkou je studentka oboru biologie UJEP Petra Nevečeřalová, která shodou okolností oslaví v těchto dnech své dvacáté narozeniny.

Bouřka přerušila vystoupení hlavní hvězdy

Ikona

26. srpna 2008 - Doksy / V pátek proběhl na pláži Klůček na Máchově jezeře největší český open air festival zaměřený na taneční hudbu. Festival Mácháč 2008 byl již předem prakticky vyprodaný a očekávalo se tak, že se akce včetně partnerů zúčastní až 15 000 fanoušků elektronické hudby. Areál festivalu se otevřel v 18:00 a již kolem 20. hodiny byl prostor zcela zaplněn. Očekávaný déšť začal ve 22 hodin, později přišla i silná bouřka. Po nezbytné přibližně hodinové technické přestávce hlavního pódia mohla hudební produkce od jedné hodiny v noci pokračovat setem hlavní hvězdy DJ Tiësta. Ostatní scény poskytly během pauzy dostatečné zázemí pro tancechtivé návštěvníky. Všichni ohlášení interpreti vystoupili dle plánu a nechyběl ohňostroj či akrobatická show helikoptéry.

Žatecká Dočesná: pivo a zpěv

Ikona

24. srpna 2008 - Žatec | Vrcholem letošní sklizně chmele bude dnes již legendární a pravidelná akce Žatecká Dočesná, oslava chmele a produktů z něho vyrobených, 5. a 6 .září.

V kláštereckém zámku zavládl Héfaistos

Doprovodný obrázek

24. srpna 2008 - Traduje se, že oheň a voda se neslučují. Ne tak o tomto víkendu na zámku v Klášterci nad Ohří. VI. ročník Mezinárodního setkání sochařů v kovu a uměleckých kovářů EUROKOV 2008 sem přilákal 35 statných mužů a žen ze 7 evropských zemí, umělců, kteří ke své práci potřebují zmíněné živly oba. Voda se navíc letos stala tématem jejich prací. „Voda, prameny, veškeré kovářské a sochařské dění na zámku se točilo okolo toho. Naším úkolem bylo vyrobit dva zákryty studní, z toho jeden, na tak zvaný Městský pramen, byl mezinárodní záležitost. Každý z účastníků sympozia vykoval jeden prvek a já spolu se svým asistentem Miloslavem Voříškem zákryty zkompletujeme, vytvoříme plastiku a do dvou měsíců ji osadíme,“ upřesnil Karel Meloun, organizátor setkání.

Autorka oblíbených dětských knih Lucie Seifertová besedovala v knihovně K. H. Máchy v Litoměřicích

Ikona

24. srpna 2008 - Litoměřice/ Beseda s autorkou a ilustrátorkou Lucií Seifertovou proběhla v rámci Filmového festivalu Litoměřice poosmé v dětském oddělení knihovny K.H.Máchy v Litoměřicích.

Divácký objev AniFestu zahájí Filmový festival Litoměřice poosmé

Ikona

24. srpna 2008 - Litoměřice / Francouzský animovaný film Strach(y) ze tmy v pátek v kině Máj slavnostně otevřel Filmový festival Litoměřice poosmé. Jeho zahájení se zúčastnil ředitel Rumunského kulturního institutu Dan Mircea Duta a litoměřický starosta Ladislav Chlupáč.

Muzeum láká na exkluzivní publikace

Ikona

21. srpna 2008 - Teplice / Pět tisíc návštěvníků od začátku roku 2008 prošlo do dopoledne 21. srpna branou Regionálního muzea v Teplicích, které sídlí v areálu zdejšího zámku. Tím jubilejním, který si zakoupil vstupenku do zámeckých expozic, se stal mladý sympatický pár: Radek Groš a Marta Křehlová (na fotografii).

ČT uvede film o svém novém koprodukčním filmu Anglické jahody

Doprovodný obrázek

21. srpna 2008 - PRAHA / Film o filmu "Anglické jahody" uvede Česká televize (CT) v sobotu 23. srpna od 14:35 hodin na programu ČT1. Jedná se o nový koprodukční snímek ČT a společností First Film a Stream.cz. Film je dílem scénáristy Martina Šafránka a režiséra Vladimíra Drhy. V kinech bude mít film premiéru 13. listopadu.

Strana výpisu

... 135 ...

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

32.3%

 

Ne

39.6%

 

Zlepšuje se to

28.2%