Předpověď počasí na středu 1. listopadu - Počasí - Český Metropol

V Oboře Hvězda vznikne dětské hřiště a veřejné WC

foto archiv

Praha | Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru dodavatele na kompletní rekonstrukci objektu sloužícího jako zázemí údržby Obory Hvězda. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost Buldix, s. r. o. s nabídkovou cenou 10 373 554 Kč bez DPH a termínem zhotovení 175 kalendářních dnů.

 

Stávající zázemí bude zmenšeno a doplněno o veřejné WC, které v oboře aktuálně schází. Současně bude kamenná stodola přeměněna na venkovní altán, který bude zakončovat nově vzniklé dětské hřiště.

„Dětské hřiště, toalety i posezení v oboře chybí a nepochybně přispějí k většímu komfortu návštěvníků,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 

Valná hromada SVS: Zisk společnosti půjde do obnovy vodárenské infrastruktury

foto archiv

Teplice - Zástupci měst a obcí v severočeském regionu, kteří jsou zároveň akcionáři Severočeské vodárenské společnosti, se po dvou měsících opět sešli na valné hromadě. Tentokrát společně schválili účetní uzávěrku za rok 2017 a rozhodli, že zisk z loňského roku použijí na modernizaci vodohospodářského majetku.

 

Na dnešním jednání řádné valné hromady, které se zúčastnilo 140 akcionářů, projednávali účastníci zprávu představenstva a zprávu dozorčí rady za rok 2017, schválili účetní uzávěrku za loňský rok a také rozhodli o rozdělení zisku. SVS celý zisk ve výši 422,84 milionů korun investuje do obnovy vodohospodářské infrastruktury nebo ho vloží do Fondu 2021, kde společnost shromažďuje peníze pro potřeby související s přechodem na nový provozní model po roce 2020.

„Dnešní valná hromada uzavřela rok 2017. Roky 2017 a 2018 představují pro společnost historický milník. V roce 2017 totiž akcionáři SVS odhlasovali odkup 50,1 % akcií společnosti SčVK od francouzské společnosti Veolia a v dubnu roku 2018 jednoznačně souhlasili s parametry nového modelu fungování vodárenství. Města a obce budou mít od ledna 2019 nad vodárenstvím v regionu plnou kontrolu. Na dnešním jednání tak byly projednány již jen standardní, víceméně technické a organizační body,“ uvedl generální ředitel SVS Bronislav Špičák.

Součástí programu valné hromady byla také volba nových členů představenstva společnosti a dozorčí rady. Za Liberecký kraj byl zvolen starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka, novým členem představenstva za Ústecký kraj se stal Vladislav Raška. Zároveň akcionáři zvolili nového člena dozorčí rady. Stal se jím zástupce z řad zaměstnanců společnosti Martin Matzek.

Zdroj: SVS, a.s.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

Z Česka do Švýcarska nově i s Včasnou jízdenkou

foto archiv

Praha | Česká dráhy rozšířily možnosti cenově dostupného cestování do Švýcarska. Nabídka Včasných jízdenek byla rozšířena o denní spojení z Česka do Švýcarska přes hraniční přechod Horní Dvořiště – Summerau. Cena této jízdenky z Prahy do Curychu začíná na 1 911 Kč a umožňuje využít expresní vlak mezi Prahou a Lincem a přípojný vlak railjet z Lince do Curychu.

 

„Protože tarify za zahraniční úseky tratí jsou pro nás stále poměrně vysoké, snažíme se našim občanům zpřístupnit cestování po Evropě moderními, rychlými a komfortními vlaky rozšiřováním cenově dostupných Včasných jízdenek. Na jejich platnosti a cenách se však vždy musíme dohodnout se zahraničními partnery. Nyní se nám podařilo rozšířit takovou dohodu s Rakouskem a Švýcarskem, která výrazně rozšiřuje možnost cestování do země helvétského kříže i denními spoji,“ vysvětluje náročný proces jednání o mezinárodních tarifech včetně nabídky Včasná jízdenka Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Cena Včasné jízdenky je od 1 911 Kč a děti do 15 let cestují v doprovodu dospělého majitele Včasné jízdenky za výrazného cenového zvýhodnění (cena 164 Kč). Zakoupit lze i jízdenky do dalších míst ve Švýcarsku, například Včasná jízdenka Praha – Ženeva nebo Praha – Interlaken je od 2 301 Kč.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava  

 

Cyklostezka si vyžádá 31,5 milionu korun

foto archiv

Hradec Králové | V dlouhotrvající přípravě výstavby pětikilometrového úseku cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem nastal zásadní posun. Projekt v celkové hodnotě okolo 31,5 milionů korun obdržel dotaci z evropských fondů. Stavební práce začaly v červnu.

 

„Příprava tohoto projektu trvala mnoho let. Proto jsem moc rád, že se vše podařilo dotáhnout do úspěšného konce a v úseku z Hradce Králové do Vysoké nad Labem tak vznikne bezpečná cesta pro cyklisty, in-line bruslaře či chodce. Královéhradecký kraj na výstavbu této cyklostezky přispěje částkou okolo 2,5 milionu korun,“ uvedl radní Královéhradeckého kraje pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu, grantů a dotací Pavel Hečko.

Nová cyklostezka povede z hradecké Třebše podél Labe a skončí ve Vysoké nad Labem u tělocvičny. Během května začnou přípravné práce v lokalitě, samotná výstavba se zahájí v červnu. Bezpečná trasa, která propojí Hradec Králové a Vysokou nad Labem, by měla být hotová do konce tohoto roku.

Na financování projektu v hodnotě okolo 31,5 milionů korun se podílí 27 milionová dotace z evropských fondů. Dalších 2,5 milionu korun zaplatí Královéhradecký kraj a zhruba 2 miliony korun poskytne město Hradec Králové.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Sport  

 

Oslavy 1. výročí otevření Stezky korunami stromů Krkonoše

foto archiv

Janské Lázně | První výročí otevření Stezky korunami stromů Krkonoše si veřejnost připomene celodenním kulturním programem pro dospělé i děti v pondělí 2. července od 10.00 do 17.00 hodin.

 

V areálu Stezky u Janských Lázní vystoupí například hudební skupiny The Tap Tap a Sebastian, o dětskou zábavu se postará soubor VOSA z Trutnova, nervy diváků pocuchá skupina akrobatů na slackline, představí se také sokolníci, mimové a chůdaři.

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení.

Zcela vás uchvátí výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému budete mít nadosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let. Zavítáte i do unikátního naučného centra, které se nachází v podzemí dřevěné rozhledny a představuje spletitý kořenový systém stromů.

Pokud dáváte přednost samostudiu, jistě využijete velké množství infotabulek, které můžete nerušeně studovat na třech zastaveních, nacházejících se na horizontálním chodníku.

Potěšíme vás výtečným občerstvením, vycházejícím ze specifik místní kuchyně. Myslíme na řidiče, seniory, nejmenší návštěvníky Krkonoš i školky a školy. Pro skupiny se nabízí i možnost průvodce – pracovníka Krkonošského národního parku.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Mistrů svého oboru každoročně přibývá

foto archiv

Ústí nad Labem | V průběhu druhého pololetí letošního školního roku byla jako každoročně pořádána na Střední průmyslové škole stavební a Střední odborné škole stavební a technické v Ústí nad Labem soutěž Mistr svého oboru.

 

Je to jediná střední odborná škola, která tuto soutěž ve spolupráci s Asociací středoškolských klubů realizuje. Ve čtvrtek 31. května, za přítomnosti ředitele školy Vítězslava Štefla, byli za své úspěchy odměněni ti nejlepší. Kromě výborné klasifikace obdrželi také diplomy a peněžní poukázku pro nákup sportovního vybavení.

„Přejeme všem, kteří byli za své úspěchy odměněni, aby i nadále dosahovali co nejlepší studijní výsledky a stali se vzorem i pro ostatní žáky školy. Ti nejlepší samozřejmě mají velikou šanci najít po absolvování naší školy odpovídající a dobře finančně ohodnocené profesní uplatnění. Celou soutěž finančně podporuje Asociace středoškolských klubů ČR a Ústecká komunitní nadace,“ uvedl Vítězslav Štefl.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Centropol mezi 100 nejvýznamnějšími firmami v ČR

foto archiv

Praha | Energetická společnosti Centropol potvrdila umístěním v žebříčku Sdružení CZECH TOP 100, že dlouhodobě patří mezi nejvýznamnější energetické firmy v České republice.
Mezi stovkou nejvýznamnějších firem v České republice je stejně jako v loňském roce energetická společnost Centropol.

 

 

Její obrat se oproti loňsku zvýšil a v roce 2017 přesáhl sedm miliard korun. Výsledky žebříčku, který sestavuje již 24 let Sdružení CZECH TOP 100, byly slavnostně vyhlášeny 13. června ve Španělském sále Pražského hradu.

Centropol, poskytující služby 300 tisícům odběrných míst, si dlouhodobě drží pozici jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů elektřiny a plynu v ČR. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent jsou obce, firemní sféra, zejména malé a střední firmy, státní a veřejná správa. Mezi významné zákazníky Centropolu patří Pražský hrad, ministerstva, kraje a krajská města, lázeňské domy a nemocnice či ZOO. Energie dodává české skautské organizaci i maloobchodním řetězcům. Na českém trhu s energiemi působí od roku 2002 a jeho majitelem a jediným akcionářem je český podnikatel Aleš Graf.

„Trh s energiemi je vystaven obrovské konkurenci. Přesto se nám daří držet naši pozici a dosahovat dobrých ekonomických výsledků. Nejdeme cestou zvyšování cen energií, ale promyšlenou a flexibilní obchodní politikou a získáváním zákazníků novými produktovými řadami a ceníky a přímou komunikací s nimi. Umístění ve stovce největších firem vnímám jako ocenění a zároveň další výzvu,“ uvedl Aleš Graf.

Žebříček 100 nejvýznam­nějších firem ČR sestavuje Sdružení CZECH TOP 100 podle tržeb, dosažených firmami za uplynulý rok. Souběžně jsou publikovány žebříčky podle dalších ukazatelů – například podle zisku, produktivity práce, počtu zaměstnanců, ale i podle nárůstových ukazatelů.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Obchod  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.7%

 

ne

41.3%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.5%

 

ne

31.5%