Loď Hermes se v pondělí večer opět otevře lidem bez přístřeší - Charita - Český Metropol

Charita

Loď Hermes se v pondělí večer opět otevře lidem bez přístřeší

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Noclehárna na lodi Hermes, kotvící u Štefánikova mostu, se dnes lidem bez přístřeší znovu otevře od 19.30 hodin. Loď byla ve druhé polovině července uzavřena kvůli plánované odstávce za účelem...

 

provedení nutných údržbových a servisních prací před zimním obdobím, ve kterém je o toto sociální zařízení největší zájem.
„Během odstávky byla provedena oprava čističky, dále drobné opravy interiéru a sociálních zařízení. Pracovalo se také na vylepšení okolí lodi. Po necelém měsíci se tak opět rozběhne její provoz v běžném režimu,“ popsal radní pro sociální oblast Daniel Hodek.     
Loď Hermes lidem bez přístřeší nabízí 230 lůžek k přespání a možnosti osobní hygieny. Dále doplňkové služby v podobě sociálního a právního poradenství. „V případě nutnosti i zdravotní ošetření. Podmínkou pro vstup na palubu je plnoletost klienta, předložení osobních dokladů a střízlivý stav. Za noc klient zaplatí dvacet korun. Všechny tyto provozní podmínky zůstávají nezměněné,“ upřesnila zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.

zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Praha  

 » Charita