Aukce mistrovských dresů Bílých Tygrů vynesla historicky rekordní částku - Charita - Český Metropol

Charita

Aukce mistrovských dresů Bílých Tygrů vynesla historicky rekordní částku

zdroj: Bílí Tygři Liberec

Liberec | Již čtrnáctá aukce originálních hraných dresů Bílých Tygrů Liberecskončila v neděli a znovu rozšířila výčet rekordů. Dalo se tušit, že po sezóně snů bude velký zájem také o originály dresů, ale výsledek překročil...

 

očekávání. Dražila se kompletní sada hraných modrých dresů s výjimkou chybějícího trikotu Petra Vampoly, tedy sada, ve které Bílí Tygři vybojovali v 6. finále svůj premiérový republikový titul. Uvedl to mluvčí Bílých Tygrů Martin Kadlec 
A tato skutečnost se jasně promítla i v celkové částce, která se zastavila na historicky rekordní sumě 157 714 korun. Výtěžek z aukce poputuje k mládežnickým týmům do TJ Bílí Tygři Liberec.
Celkem se dražilo 34 dresů a absolutně nejvýše se vyšplhala částka za dres se jmenovkou reprezentačního obránce Radima Šimka. Ten byl vydražen za rovných 25 000 Kč, což je rekordní suma v historii aukcí Tygřích dresů. Dosavadní maximum držel Milan Hnilička, jehož dres se po sezóně 2004/2005 vydražil za 24 000 Kč. Druhým v pořadí byl trikot dalšího z reprezentantů Michala Řepíka, kde nejvyšší příhoz znamenal částku 19 700 Kč. O pomyslné třetí místo svedly boj trikoty Jána Lašáka, Michala Birnera a Dominika Lakatoše, kde se sumy šplhaly k sedmi tisícům korun. Nejvýše nakonec dosáhl brankářský dres liberecké jedničky (7 350 Kč).   
Zajímavostí rovněž je, že příhoz jsme zaznamenali u všech dražených dresů, to znamená, že každý našel svého majitele. Oproti minulým letům je většina dražitelů z Liberce a okolí, výjimkou jsou pouze dresy Jána Lašáka a Filipa Novotného, které poputují na Slovensko a trikot Jana Ordoše, který získal dražitel z Německa. 

Zdroj: Bílí Tygři Liberec

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Liberecký