Pražský magistrát se zapojil do charitativního běhu Konta Bariéry - Charita - Český Metropol

Charita

Pražský magistrát se zapojil do charitativního běhu Konta Bariéry

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Magistrát hlavního města Prahy v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou ukončil druhý ročník charitativních běhů Run and Help, neboli Běhání, které pomáhá. Akce proběhla na Mariánském náměstí v...

 

Praze. Projekt Run and Help zaštiťuje Konto Bariéry.
Projekt Run and Help byl ideální způsob, jak protáhnout tělo a zároveň pomoci dětem s handicapem. V letošním druhém ročníku, který se zakončil během s Magistrátem hl. m. Prahy, bylo vybráno již 900 tisíc korun.
„V prvním ročníku Run and Help nás ohromila částka, kterou se podařilo vybrat. Více než 600 tisíc korun. Doufáme, že letošní ročník tuto částku překoná nejméně o 400 tisíc korun.  Run and Help každopádně není o rekordech, ale o zážitku ze společného pohybu a radosti z pomoci někomu, kdo pomoc potřebuje,“ komentovala projekt jeho spoluzakladatelka Božena Jirků.
„Myšlenka tohoto projektu, tedy propojení sportu s pomocí druhým, se mi velmi líbí, a proto jsem vůbec neváhala a do akce se zapojila i se zaměstnanci Magistrátu hlavního města Prahy. Nejde o závod, časy se neměří. Vítězové jsou všichni, kteří se k projektu připojí,“ uvedla k charitativnímu běhu pražská primátorka Adriana Krnáčová.
Projektu se letos zúčastnilo přes 40 škol, školek, firem, ale i party kamarádů. Podstata projektu Run and Help je jednoduchá – kolektivy, například školy, úřady nebo firmy se zapojí do běhu, ve kterém si zvolí dobu konání a různou délku trasy. Za každý uběhnutý kilometr, kolečko nebo ovál přispěje každý účastník domluvenou částku. Peníze, které běžci věnují, pomohou postiženým dětem. Run and Help probíhá ve spolupráci Konta Bariéry a školou Open Gate v Babicích.

Zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Praha  

 » Charita