Výtěžek 6. Benefičního koncertu Ostrova života překonal rekord - Charita - Český Metropol

Charita

Výtěžek 6. Benefičního koncertu Ostrova života překonal rekord

zdroj: Věra Baumgartnerová

Hrádek nad Nisou | Letošní Benefiční koncert překonal všechna očekávání. Počasí jak malované, vynikající účinkující a spokojení návštěvníci. Víc si organizátoři snad ani přát nemohou. V pořadí už 6. Benefici na...

 

Hasičské louce navštívilo hodně přes 1.000 lidí nejen z Hrádku a okolí, ale i ze vzdálenějších míst. I přesto, že pomoc, kterou Ostrov života poskytuje, je určená primárně lidem z Hrádecka, oslovuje tato myšlenka řadu lidí i daleko za hranicemi města. Na pomoc potřebným se celkem vybralo téměř 130 tisíc korun. Sdělila to mluvčí Libereckého kraje Markéta Dědková.
Benefiční koncerty Ostrova života jsou jedinečné tím, že vedle sebe na jednom pódiu vystupují děti, amatérští a začínající umělci i ti, kteří si už srdce svých fanoušků dávno dobyli. Letos organizátoři vsadili na Karla Kahovce a George & Beatovens, hrádeckou kapelu Vobuty, skupinu EFF z Trutnova a libereckou legendu Těla. Spolu s nimi bavili návštěvníky loutkoherci ze cvikovského souboru Klubíčko, irské tance předvedly Irské sestry z Jablonce nad Nisou, skvěle tančili také bráchové Jakub a Daniel Jakubcovi, tancem všechny přítomné okouzlila fenka Miley se svojí paničkou Verčou Klimešovou a převážně taneční vystoupení předvedly i děti z hrádeckých mateřinek. Nechyběla ani pohádka O červené Karkulce v podání hudebního kroužku při ZŠ Donín a velký potlesk si vysloužili Hasíci – nejmenší členové hrádeckého hasičského sboru – za ukázku hasičských dovedností.
Lidé mohli přispět libovolným obnosem do zapečetěných pokladniček u vchodu, přičemž dobrovolné vstupné bylo příspěvkem do veřejné sbírky OSTROV POMÁHÁ. Tradičně mohli návštěvníci také nakupovat ve stánku s rukodělnými výrobky. V průběhu koncertu došlo na předání finančních darů od obce Chotyně a Romského sdružení, které spolku Ostrov života věnovalo výtěžek z Benefičního romského festivalu. Zajímavou částku se podařilo získat i v tradiční dražbě.

Veřejná sbírka (pokladny u vchodu): 73.814 Kč
Prodej ve stánku: 32.070 Kč
Dražba: 2.700 Kč
Obec Chotyně: 10.000 Kč
Romské sdružení: 11.000 Kč

Zdroj: Věra Baumgartnerová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Liberecký