Díky Nadaci ČEZ může Nemocnice Žatec zachovat kvalitní péči o nemocné děti - Charita - Český Metropol

Charita

Díky Nadaci ČEZ může Nemocnice Žatec zachovat kvalitní péči o nemocné děti

Ikona

18. června 2009, 12.10 | ŽATEC | Nový přístroj na měření EKG pro dětské oddělení za 160 000 korun si pořídila Nemocnice Žatec. Mohla tak učinit díky Nadaci ČEZ, od které získala na koupi přístroje 150 000 korun. Symbolický šek s touto částkou převzal ve středu 17. června Zdeněk Bergl, ředitel nemocnice, z rukou Františka Stracha, ředitele Elektráren Počerady a Ledvice Skupiny ČEZ.

 

„Jedná se o jeden ze základních a velice potřebných přístrojů, s jehož pomocí se vyšetřují srdce malých pacientů. Ten starý nám po deseti letech provozu dosloužil, a tak jsme potřebovali nový. Bez nadsázky mohu k tomu říct, že díky Nadaci ČEZ se nám i nadále podaří zachovat vysokou kvalitu péče pro děti a dorost ze spádových oblastí Žatecka, Lounska a Podbořanska,“ neskrýval svou spokojenost Zdeněk Bergl

 
Podle jeho dalších slov má dětské oddělení osmadvacet lůžek, přičemž v jím zmiňovaných lokalitách žije na 18 000 dětí. „Jsme vlastně poslední nemocnicí směrem na Plzeň a Karlovy Vary, kde leží spousta vesnic a vesniček. Takovou spádovost proto nemají ani nemocnice v Kadani či Chomutově,“ poznamenal ještě Zdeněk Bergl.
 
V zastoupení Nadace ČEZ mu pak předal šek František Strach, ředitel Elektráren Počerady a Ledvice Skupiny ČEZ. „Jsem rád, že jsme mohli správní radě Nadace ČEZ doporučit právě tento projekt. Podpora zdravotní péče je jednou z mých priorit. Zvláště, jedná-li se o děti, které jsou naší budoucností,“ dodal k tomu František Strach.

Tématické zařazení:

 » Charita