Ekonomická krize nutí lidi dávat psy do útulků, které začínají praskat ve švech - Charita - Český Metropol

Charita

Ekonomická krize nutí lidi dávat psy do útulků, které začínají praskat ve švech

Ikona

16. června 2009, 13.59 | PRAHA | Nepříznivá situace, do které se dostali někteří Češi v důsledku ekonomické krize, má za následek, že psí útulky praskají ve švech. Podle majitelky útulku v pražských Modřanech Jaroslavy Kladivové se lidé, kteří ztratí práci, mnohdy nemohou dále starat o zvířecího miláčka a útulek je jediným řešením.

 

„Každý den nám volá několik lidí s tím, že přišli o práci a stěhují se do ubytovny. Jenže tam mají pejsci vstup zakázán. Žádají mě tedy, abych se psa ujala. Velmi často mi dokonce volají i sociální úřady, což se nikdy předtím nestávalo,“ sdělila v úterý Mediafaxu Kladivová.

V Modřanech tak už museli spoustu čtyřnohých adeptů na ubytování odmítnout. "Bereme jen menší až střední psy. Zvířata totiž nezavíráme do kotců, ale necháváme volně pobíhat po zahradě. Často tak musím odmítat žádosti lidí, kteří přišli o zaměstnání, ke kterému potřebovali služebního psa. Služebními plemeny jsou většinou rotvajleři, dobrmani či vlčáci, a ty bohužel přijmout nemohu,“ vysvětlila Kladivová.

Krize se na neutěšené situaci útulků podepisuje i v množství sponzorských darů, kterých neustále ubývá. Také lidé, kteří na chod útulku přispívali drobnými peněžními částkami, již nejsou podle Kladivové tak štědří. "Naštěstí nám prozatím zůstali alespoň větší sponzoři, kteří nám pomáhají platit nezbytnou léčbu a vyšetření u veterináře či provoz samotného útulku. Bez nich bychom brzy skončili. Shánění prostředků na provoz útulku však nevzdávám, pevně věřím, že se situace brzy opět obrátí,“ dodala optimisticky.

Tématické zařazení:

 » Charita