Krajská zdravotní představila v teplické nemocnici nový pokoj paliativní péče - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Krajská zdravotní představila v teplické nemocnici nový pokoj paliativní péče

foto archiv KZ a.s.

Teplice | Komfortnější pokoj pacientkám v těžké životní situaci nově nabídne Gynekologicko-porodnické oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Teplice. Na lůžkové stanici za podpory Nadačního fondu Evy Matějkové (NFEM) byl vybudován pokoj paliativní péče, který nabízí větší soukromí, možnost celodenního pobytu rodinného příslušníka, a to i s možností přespání.

 

MUDr. Lukáš Pondělíček, primář Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Teplice poděkoval za příspěvek od NFEM a uvedl, že pokoj bude hlavně určen pacientkám, které postihne perinatální ztráta ve druhém a třetím trimestru těhotenství. "Jedná se o indukované potraty kvůli vrozeným vadám plodu, samovolné potraty ve vyšším stadiu těhotenství a samozřejmě nejnáročnější z perinatálních ztrát, kterým je porod mrtvého plodu. Chtěli jsme, aby zde žena měla soukromí a možnost přítomnosti partnera, což pomůže v této těžké situaci," vysvětlil při návštěvě zástupců NFEM v teplické nemocnici Lukáš Pondělíček.

Hlavní sestra Nemocnice Teplice Kateřina Vágnerová doplnila, že pokoje paliativní péče se od standardních odlišují hlavně zajištěním absolutního soukromí, příjemným prostředím s možností využití dobrovolnické i kaplanské služby. "Pobyt na pokoji paliativní péče je zcela bezplatný," dodala Mgr. Kateřina Vágnerová.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

30.6%

 

Ne

46.5%

 

Zlepšuje se to

22.9%