V Krajské zdravotní přednášel Martin Oberreiter o misích v Afghánistánu - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

V Krajské zdravotní přednášel Martin Oberreiter o misích v Afghánistánu

foto archiv

Ústí nad Labem | Účastník tří vojenských misí v Afghánistánu pplk. MUDr. Martin Oberreiter, zástupce primáře Chirurgického oddělení Vojenské nemocnice Brno, byl dalším zajímavým hostem cyklu přednášek "Osobnosti české medicíny".

 

Projekt, který byl zahájen v roce 2016, je určen především mladým lékařům, kteří tak mají jedinečnou možnost načerpat v krátké době mnoho poznatků a informací od českých špičkových odborníků z různých medicínských oborů. Setkání v prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s., bylo svým způsobem jedinečné, protože poslechnout si odborníka s bohatými zkušenostmi z práce ve válečných podmínkách se ani ostříleným lékařským specialistům nepodaří často.

"Válečné prostředí je oblastí, se kterou se lékaři méně často setkávají. A právě teď jde o téma aktuální, protože má mise Armády České republiky v Afghánistánu ztráty. Proto jsem připravil přednášku z tohoto prostředí - jde o osobní zkušenost z let 2006 až 2014, kdy jsem byl v Afghánistánu na třech misích, pokaždé čtyři až pět měsíců. Poprvé jsem byl na pozici náčelníka akutního příjmu, v dalších dvou případech jsem působil jako velitel chirurgických týmů na kábulském letišti," přiblížil pplk. MUDr. Oberreiter.

Ve svém nevšedním vystoupení s tématy "Polní nemocnice v Afghánistánu" a "Práce a život vojenského chirurga v bojové misi" představil jednotlivé případy a snažil se auditorium vtáhnout i do příběhů pacientů, které velmi dobře poznal. Přítomné v přednáškovém sále si tak získal nejen svou profesionalitou, ale podařilo se mu v nich probudit také emoce.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví