Nová mapa nabízí výlety v Liberci i Jablonci - Cestování - Český Metropol

Cestování

Nová mapa nabízí výlety v Liberci i Jablonci

zdroj: archiv Metropolu

Liberec, Jablonec nad Nisou | Tipy na výlety s dětmi v Liberci a Jablonci nad Nisou, vybrané a doporučené přímo jejich obyvateli, nabízí nová mapa Direction Liberec & Jablonec, která je nyní zdarma v češtině i...

 

angličtině k dostání v informačních centrech obou měst. Informovala o tom Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního centra, o.p.s.
Na její přípravě se podílely téměř čtyři stovky Liberečanů a Jablonečanů. Díky nim se podařilo uskutečnit ojedinělý projekt mapující nejzajímavější a nejlépe hodnocená místa, kam mohou turisté s dětmi zamířit na výlet. Direction Liberec & Jablonec není jen obyčejný výčet těchto míst. Její součástí jsou totiž i komentáře nebo doporučení a dojmy těch, kteří je už navštívili a chtěli se o svou zkušenost podělit. Tím se liší od běžných turistických plánů a map.
Turisté z České republiky i zahraničí tak získali unikátní mapu s vyznačením dětských hřišť, sportovišť, turistických cílů nebo restaurací, které zajímavé služby pro rodiny s dětmi nabízejí. „Vytvořili jsme speciální dotazník a požádali jsme jablonecké a liberecké rodiče, aby jej vyplnili a vybrali ta místa, kam by se v našem souměstí měli turisté s dětmi vydat. Vyplnit jej mohli elektronicky, ale pomáhali nám i studenti středních a vysokých škol, kteří byli v infocentrech na praxi nebo na brigádě a měli možnost s rodiči přímo hovořit,“ vysvětlil Jiří Šmída, kartograf a proděkan pro vnější vztahy Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci.

Zdroj: Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Cestování  

 » Kraje  » Liberecký