TripAdvisor: Praha zůstává pátou nejlepší destinací světa - Cestování - Český Metropol

Cestování

TripAdvisor: Praha zůstává pátou nejlepší destinací světa

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Praha zůstala v hodnocení cestovatelského serveru TripAdvisor pátou nejlepší destinací na světě. První místo získal v letošním roce Marrákeš před kambodžským městem Siem Reap u chrámového...

 

komplexu Angkor Vat a Istanbulem, který byl loni uživateli portálu vyhodnocen jako nejlepší. TripAdvisor každoročně sestavuje seznam 25 nejlepších světových destinací na základě hodnocení turistů z celého světa.
    Praha je "se svým bohémským půvabem a pohádkovými skvosty ideální destinací pro všechny návštěvníky, kteří se již nabažili pláží a chtějí se ponořit do kultury", uvádí se v odůvodnění na webu firmy. Po absolvování památek doporučuje TripAdvisor návštěvu barů a historických hospůdek, které mají "správnou atmosféru pro tradiční noční popíjení". Praha se umístila za vietnamskou metropolí Hanoj a je nejlépe hodnocenou evropskou lokalitou.
    Marrákeš je podle TripAdvisoru letošní jedničkou proto, že je "magickým místem, jež oplývá trhy, zahradami, paláci a mešitami". Za Prahou se umístily Londýn a Řím, devátá je Paříž a první desítku uzavírá Kapské Město.
    TripAdvisor se označuje za největší cestovatelský server na světě. Jeho ankety patří mezi nejsledovanější v oblasti cestovního ruchu.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Cestování  

 » Zajímavosti