CK: U zájezdů na Valentina stále vede Paříž, roste zájem o exotiku - Cestování - Český Metropol

Cestování

CK: U zájezdů na Valentina stále vede Paříž, roste zájem o exotiku

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Nejoblíbenější destinací pro valentýnské zájezdy zůstává nadále Paříž, letos ale u zamilovaných roste obliba exotických destinací. Značný vliv na to měly nízké ceny letenek. Poptávka po trávení svátku...

 

zamilovaných v zahraničí je ale letos nižší, vyplývá z ankety ČTK mezi cestovními kancelářemi a prodejci letenek.
    Podle statistik portálu Letuška.cz sice i nadále zůstává na svátek všech zamilovaných jedničkou Paříž, v prodejích jí ale konkurují vzdálenější města jako Bangkok, Dubaj, Colombo či Denpasar. Menší zájem je o Barcelonu, Istanbul, Řím, Lisabon, Madrid či Malagu.
    Podle údajů cestovní agentury Invia.cz je letos v porovnání s loňským rokem mezi Čechy nižší zájem o trávení Valentýna v zahraničí. "Asi hlavní změnou je meziroční pokles celkově prodaných zájezdů. Důvodem je, že letos připadá tento svátek na sobotu, loni to byl pátek. Zdá se tedy, že loni byla větší motivace pojmout tento svátek jako důvod k výletu do zahraničí," uvedl marketingový ředitel Invia.cz Michal Tůma.
    "Na valentýnský víkend každoročně prodáváme nejvíce zájezdů do evropských metropolí. Letos tomu není jinak. Od návštěvy Paříže české turisty neodradili ani nedávné útoky extremistů. K nejprodávanějším dále patří zájezdy do Říma, Barcelony, Istanbulu, Londýna nebo Lisabonu," uvedl mluvčí CK Fischer Jan Osúch.
    Sehnat letenku do nejpopulárnějších měst je stále ještě možné, lidé si už ale budou muset připlatit. U eurovíkendů platí, že na včas zakoupené letence lze ušetřit i tisíce korun, protože její cena v čase roste.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Cestování