Brána do Čech v obchodním centru Central Most - Cestování - Český Metropol

Cestování

Brána do Čech v obchodním centru Central Most

zdroj: ucebnice2.enviregion.cz

Most | Brána do Čech, projekt Ústeckého kraje na podporu cestovního ruchu, vstupuje do další turistické sezóny. Až do 31. května se představuje v obchodním centru Central Most, kde se mohou návštěvníci...

 

podrobně seznámit se všemi čtyřmi destinacemi regionu.  
Jsou jimi Dolní Poohří, České středohoří, Krušné hory a České Švýcarsko. Každá během prezentace ukáže své zajímavosti. Nyní je na řadě České středohoří, které turisty zavede do výrobny ručního papíru v Litoměřicích, na ochutnávku piva Mazel z minipivovaru Na Rychtě a vín z litoměřické oblasti. Krušné hory si pak připravily ukázku mosteckých regionálních výrobků nebo tradičního porcelánu z Dubí, prezentaci zámku Červený Hrádek a Podkrušnohorského zooparku. V posledním týdnu všechny krásy Českého Švýcarsko představí Dům Českého Švýcarska.
První týden byl věnován Dolnímu Poohří a návštěvníci mohli ochutnat pivo Žatecký Samec, který vaří Chrám chmele a piva, i míchané pivní speciály připravené žáky Střední odborné školy COOP v Žatci. Na návštěvu dračí stezky v Březně u Chomutova lákal Březenský drak, zámecká paní Vilemína zase na návštěvu zámku Červený Hrádek a Podkrušnohorský zoopark na prohlídku zvířat či nově vybudovaného skanzenu krušnohorského lidového umění. 

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Cestování