Změna času ovlivní osm dálkových vlaků i regionální spoje - Doprava - Český Metropol

Doprava

Změna času ovlivní osm dálkových vlaků i regionální spoje

foto archiv

Praha | V noci ze soboty 27. na neděli 28. října končí letní čas a hodinové ručičky se ve 3:00 hod. posunou o hodinu zpět. Kvůli této změně bude osm nočních dálkových vlaků Českých drah uprostřed noci hodinu čekat na odjezd podle středoevropského času (SEČ).

 

Pokud by vlaky nezůstaly stát, jely by po změně času ve zbytku trasy o hodinu dříve. Změna se dotkne také regionálních vlaků v pražské aglomeraci. Vlaky tzv. „nočního pražského rozjezdu“ budou z metropole odjíždět ve 2:30 už podle nového času.

Na území České republiky se změna času dotkne celkem osmi nočních dálkových spojů, které budou uprostřed noci ve vhodných stanicích hodinu stát a odjedou z nich už podle nového, středoevropského („zimního“) času. České dráhy zároveň zajistí vzájemný přechod lůžkových a lehátkových vozů mezi těmito vlaky a budou tak jako obvykle zajištěna všechna plánovaná přímá spojení.

Přehled dálkových vlaků ČD, které ovlivní přechod na letní čas

·       EN 406 Chopin Wien – Warszawa vyčká ve stanici Bohumín a odjede v 02:03 hod. středoevropského času (SEČ).

·       EN 407 Chopin Warszawa – Wien vyčká ve stanici Bohumín a odjede v 02:27 hod. SEČ.

·       EN 442 Slovakia Humenné – Praha vyčká ve stanici Bohumín a odjede v 03:33 hod. SEČ.

·       EN 443 Slovakia Praha – Humenné vyčká ve stanici Ostrava hl.n. a odjede v 02:09 hod. SEČ.

·       EN 444 Bohemia Košice – Praha vyčká ve stanici Bohumín a odjede v 03:51 hod. SEČ

·       EN 445 Bohemia Praha – Košice vyčká ve stanici Olomouc hl.n. a odjede v 02:06 hod. SEČ

·       EN 476 Metropol Budapest – Praha vyčká ve stanici Brno hl.n. a odjede v 02:46 SEČ

·       EN 477 Metropol Praha – Budapest vyčká ve stanici Brno hl.n. a odjede v 03:15 SEČ

Noční pražský rozjezd – vlaky z Prahy hodinu počkají a pojedou už podle nového času

Víkendový posun času se dotkne také regionálních spojů v okolí Prahy. Vliv bude mít konkrétně na spoje tzv. „nočního pražského rozjezdu“, tedy vlaků, které ve 2:30 ráno odjíždějí z pražského hlavního nádraží do několika důležitých směrů (směrem do Kolína přes Český Brod i Nymburk, do Kralup nad Vltavou, Mělníka, Kladna, Berouna, Benešova u Prahy a Čerčan přes Vrané nad Vltavou).

Vlaky, které se před půl třetí ráno sjíždějí na pražském hlavním nádraží, pojedou jako obvykle a na své trase v souvislosti se změnou času nikde čekat nebudou. V opačném směru ven z Prahy budou všechny tyto vlaky odjíždět už podle nového času, tedy ve 2:30 SEČ. Soupravy tak fakticky budou na hlavním nádraží hodinu stát a díky tomu je budou moci využít nejen cestující, kteří přijdou na odjezd ještě podle původního letního času, ale i ti, kteří vyrazí na odjezd už podle pozdějšího středoevropského času.

Aktuální polohu vlaků si můžou cestující ověřit v mobilní aplikaci Můj vlak, na internetových stránkách www.cd.cz/poloha nebo na lince Kontaktního centra ČD 221 111 122.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava