Ústeckému kraji hrozí autobusová krize - Doprava - Český Metropol

Doprava

Ústeckému kraji hrozí autobusová krize

foto archiv

Ústí nad Labem | Možnost, že ve čtvrtek 26. července nevyjedou autobusy společnosti BusLine v sedmi okresech Ústeckého kraje a cestující zůstanou stát na zastávkách, je zase o něco reálnější. Krajští radní odmítají totiž finanční požadavky jednoho ze čtyř dopravců v kraji.

 

"Rada Ústeckého kraje ukládá Jaroslavu Komínkovi, náměstkovi hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství, aby vyzval společnost BusLine a.s. k dodržování stávajících smluv v oblastech Děčínsko, Litoměřicko, Lovosice-Louny, Lounsko-západ, Podbořansko, Vejprtsko a Ústecko,“ praví se mimo jiné v usnesení rady.

Podle Jaroslava Komínka firma kraj vydírá narůstajícími požadavky, ta naopak argumentuje stoupající náklady na veřejnou dopravu s tím, že má peníze jen právě do 26. července. Kraj nechce navýšit platby nad částku, která je uvedena ve smlouvě platné do poloviny příštího roku. Obě strany potvrzují, že budou dále jednat.

Ústecký kraj již nyní sonduje možnosti zápůjčky autobusů i výpomoci řidičů včetně těch ze společnosti BusLine. Kraj navíc připravuje vznik vlastní dopravní společnosti.

"Věříme, že BusLine neskončí ze dne na den, snad nám dá čas. Pokud skončí, hrozí společnosti obrovské sankce 5 milionů korun denně," podotkl Komínek. 
 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava