Stavbou roku je nádraží v Litoměřicích - Doprava - Český Metropol

Doprava

Stavbou roku je nádraží v Litoměřicích

Foto archiv

Ústí nad Labem | Stavbou roku Ústeckého kraje 2017 je modernizace a dostavba autobusového nádraží v Litoměřicích. V rámci slavnostního vyhlášení v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje to dnes uvedl Zbyněk Pěnka z litoměřické hospodářské komory.

 

Pro hodnotící porotu soutěžní přehlídky, nad níž převzal záštitu hejtman Oldřich Bubeníček, šlo podle jeho slov o favorita. Projekt do soutěže přihlásilo město Litoměřice, jehož zástupci si převzali ocenění včetně šeku na 30 tisíc korun od patrona akce společnosti Lafarge Cement.

Na druhém místě skončil projekt revitalizace sportovní haly v Litvínově a bronz si odnáší obchvat a přemostění Chomutovky na komunikaci I/27 u obce Velemyšleves. Tato stavba zároveň získala i cenu od České komory autorizovaných inženýrů a techniků Ústeckého kraje.

Radní Ústeckého kraje Ladislav Drlý po předání cen oceněným potvrdil, že příštího ročníku se se svým investičním projektem zúčastní i Ústecký kraj.

Prvním nositelem ceny stavba roku Ústeckého kraje se stal Mariánský most v Ústí nad Labem. Vítěz krajského kola postupuje do celostátní soutěže. (top)

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava