Praha si dnes připomíná Mezinárodní den invalidů - Doprava - Český Metropol

Doprava

Praha si dnes připomíná Mezinárodní den invalidů

Foto archiv

Praha | Právě na dnešní den, na 19. března, připadá Mezinárodní den invalidů, jehož cílem je upozornit na bariéry, se kterými se nejen lidé se zdravotním postižením každý den potýkají. Magistrát hlavního města v rámci projektu Praha bezbariérová se otázkám odstranění překážek ve veřejné dopravě věnuje dlouhodobě.

 

Společně s městskými organizacemi, zejména s Dopravním podnikem, Technickou správou komunikací, Institutem plánování a rozvoje, ale i za pomoci občanských sdružení navazuje na celosvětový trend budování udržitelného městského prostředí přístupného pro všechny.

 „Snažíme se odstraňovat bariéry co nejrychlejším tempem, je to jedna z klíčových priorit. Každý člověk, bez ohledu na to, zda je hendikepovaný či cestuje s kočárkem, musí mít možnost maximálně svobodného pohybu po Praze bez omezení. Věřím, že se k naší snaze připojí i co nejvíce soukromých subjektů," řekl náměstek primátorky hl. m. Prahy pro oblast dopravy, sportu a volného času Petr Dolínek.

Magistrát hlavního města Prahy má v současnosti hotovou projektovou dokumentaci na zpřístupnění tramvajových zastávek Maniny, Kamenická, Náměstí Republiky a autobusové zastávky Smaragdová. Bezbariérového zpřístupnění se vbrzku dočkají stanice metra Karlovo náměstí a Opatov. V plánu je bezbariérová úprava pěší trasy mezi stanicí metra I. P. Pavlova a Úřadem městské části Praha 2. Ve stádiu přípravy projektové dokumentace jsou bezbariérové úpravy tramvajových zastávek Karlovy lázně, Lipanská, Nákladové nádraží Žižkov, Orionka, Vinohradská vodárna a Čechův most, dále pěší přístup k zastávce tramvají Albertov a zastávce autobusů Červeňanského. Další informace na:

www.bezbarierova.praha.eu, www.facebook.com/PrahaBezBarier

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava