Středočeské Zdice mají opravené nádraží - Doprava - Český Metropol

Doprava

Středočeské Zdice mají opravené nádraží

Foto archiv

Zdice | Středočeské město Zdice se může pyšnit nově opravenou nádražní budovou. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) totiž dokončila rekonstrukci dalšího nádraží v kraji. Modernizace výpravní budovy probíhala od srpna loňského roku do letošního ledna, náklady dosáhly částky téměř 8,8 milionu korun.

 

Během uplynulých měsíců prošlo osobní nádraží kompletní opravou vnějšího pláště včetně výměny oken, klempířských konstrukcí, zabezpečovacích prvků či elektroinstalace. „Součástí prací byla také úprava vstupů do objektu, nová je střešní krytina u všech přístavků. Opravy se dočkala i čekárna pro cestující, nový je venkovní i vnitřní mobiliář,“ uvádí generální ředitel SŽDC Pavel Surý. Samozřejmě se zrekonstruovaly i veřejné toalety. Poměrně zachovalá střecha výpravní budovy prošla revizí, vyměnilo se pouze poškozené podbití.

Zdice jsou po Zadní Třebani dalším nádražím, které už má opravenou výpravní budovu v této části Středočeského kraje, konkrétně na trati mezi Prahou a Plzní. Ještě letos se opraví staniční budova v Karlštejně, na příští rok se pak chystá oprava nádražní budovy v sousedních Hořovicích a především pak zahájení rozsáhlé rekonstrukce berounského nádraží, u kterého se aktuálně dokončuje potřebná dokumentace pro stavební řízení. 

Letos je v plánu dokončit opravu výpravní budovy v železniční stanici Kutná Hora město, Příbram a zahájena bude oprava v Kolíně.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava