České dráhy představily první Vectron v barvách národního dopravce - Doprava - Český Metropol

Doprava

České dráhy představily první Vectron v barvách národního dopravce

Foto archiv

Praha | První dvě z deseti moderních lokomotiv Vectron, které budou od prosince v pravidelném provozu vozit mezistátní vlaky do Drážďan a nejpozději od června 2018 i do Berlína a Hamburku, dostala polep v korporátních barvách národního dopravce.

 

Na boku lokomotivy jsou siluety měst, jimiž vlaky při cestě k Severnímu moři projíždějí. Díky nasazení těchto lokomotiv se už v roce 2018 zkrátí cestovní čas mezi Prahou a Berlínem na 4 hodiny. To je nejrychlejší cestovní čas v historii přímého spojení obou metropolí. 

„Vectrony v modrošedých barvách Českých drah představují další moderní vozidla, které budeme nasazovat na naše spoje. Díky nim dále posuneme konkurenceschopnost železniční dopravy ve střední Evropě. Deset lokomotiv je určeno pro společný česko-německý projekt kvalitního a rychlého spojení Prahy s Drážďany, Berlínem a Hamburkem. Tuto skutečnost připomíná i zvolený neobvyklý design, který představuje hlavní dominanty těchto čtyř měst,“ zdůraznil Miroslav Kupec, člen představenstva Českých drah odpovědný za techniku, servis a majetek, na úvod dnešního slavnostního představení prvního modro-šedého Vectronu pronajatého společností ELL Českým drahám.

„S obchodními partnery úzce spolupracujeme na spuštění pravidelného provozu. Díky tomu můžeme zahájit ostrý provoz do Drážďan a Lipska bez odkladu hned od prvního dne nového jízdního řádu. Na konci jara pak pojedeme napříč celým Německem až do Hamburku a Kielu,“ připomněl plánovaný provoz Vectronů v novém jízdním řádu Miroslav Kupec. 

 

Společnost ELL zajistí během pronájmu také komplexní údržbu a servis na svých lokomotivách. K tomu využije dílenský personál DKV Praha, který již také prochází nezbytným zaškolením. Zdroj: ČD    

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.3%

 

ne

41.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%