Radovan Krejčíř je v JAR prý několik dní nezvěstný, spekuluje se i o jeho smrti - Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Radovan Krejčíř je v JAR prý několik dní nezvěstný, spekuluje se i o jeho smrti

Ikona

25. srpna 2010, 18.13 | JOHANNESBURG | Radovan Krejčíř, který v roce 2007 před českou justicí uprchl do Jihoafrické republiky, je v Johannesburgu údajně několik dní zcela nezvěstný. informoval o tom vysoce důvěryhodný zdroj. Důvod, proč se po Radovanu Krejčířovi v uplynulých dnech v hlavním městě JAR údajně slehla zem je prý jednoduchý. „Chtěl mít výsadní postavení v kruzích tamního podsvětí, ale po zatčení dnes již bývalého policejního šéfa jihoafrické policie, generálmajora Khanyise Mabasu ztratil půdu pod nohama,“ líčil důvěryhodný zdroj.

 

Podle jihoafrického listu The Star se právě s tímto vysokým policejním úředníkem Krejčíř dopouštěl podvodů a dával mu obrovské úplatky.

„Bývalý policejní šéf nyní zřejmě v obavě o svou osobu učinil jistá opatření, v nichž Krejčíř hraje přední roli, tedy aby proti němu případně nesvědčil,“ sdělil důvěryhodný zdroj. Jihoafrická média už v minulosti spekulovala, že Krejčíř nebude vydán do Česka především už kvůli tomu, že figuruje v případu vraždy majitele sítě striptýzových klubů Emmanuela "Lollyho" Jacksona.

„Informace o údajném zmizení Radovana Krejčíře nebudeme vyvracet ani potvrzovat. V minulosti jsme využili cestu právní pomoci, ve které Radovan Krejčíř ale vystupoval jako svědek,“ uvedla Pavla Kopecká, mluvčí policejního prezidia. Případ se však týkal jeho otce, pohřešovaného Lamberta Krejčíře, o kterého se stále zajímá Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). „Nebudeme se k tomu zatím nijak vyjadřovat,“ řekl Pavel Hanták, mluvčí ÚOOZ.

Krejčířova právní zástupkyně Kateřina Vodičková pro pouze uvedla, že o svém klientu hovořit ze zákona ani nemůže. „Z tohoto důvodu ani nesdělím, kdy jsem se svým mandantem naposledy hovořila,“ vysvětlila Vodičková.

Podle důvěryhodného zdroje obeznámeným s případem Radovan Krejčíř už minimálně týden nehovořil vůbec s nikým. „Spekuluje se i o jeho smrti, avšak tyto úvahy bych zatím vnímal s patřičnou rezervou,“ uvedl informační zdroj. Přesto má podle něj Krejčíř obavy o svůj život poměrně důvodné - žalobu proti Mabasovi prý již v Johannesburgu vznesl obchodník Juan Meyer.

Právě kvůli takzvaným obchodním stykům s Krejčířem měl pak velké problémy. Zejména prý kvůli Krejčířovu slibu o dosud neuskutečněné vkladu několika stovek milionů eur do společného podniku. Rovněž i napojení na nyní žalářovaného Mabasu tak Krejčíř ztratil veškerou důvěru tamního podnikatelského světa i podsvětí.

Krejčíř, který je v Česku stíhán za majetkové a násilné trestné činy, policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce ve vile v Černošicích. Jeho manželka pak i se synem odcestovala na zahraniční dovolenou, v Dubaji se s Krejčířem setkali a odletěli na Seychelské ostrovy. Všichni tři mají tamní občanství.

V červnu letošního roku pražský městský soud Radovanu Krejčířovi zatím nepravomocně vyměřil 6,5 roku za únos, ke kterému dal v roce 2002 pokyn kosovskému Albánci Jetullahu Mjekigimu. Ten s dalšími nezjištěnými muži s pistolí v ruce podnikatele Jakuba Konečného donutil nastoupit do auta a poblíž Orlické přehrady pod nátlakem podepsal nevyplněné listiny, které prý Krejčíř hodlal využít jako doklad o zaplacení nemovitostí v Dobřichovicích a Černošicích. Objekty v hodnotě více než 35 milionů korun patřily podnikatelově firmě.

Tématické zařazení:

 » Krimi