Olympijský medailista Lukáš Bauer podniká právní kroky proti lyžařskému svazu - Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Olympijský medailista Lukáš Bauer podniká právní kroky proti lyžařskému svazu

Ikona

4. května 2010, 23.06 | PRAHA | Trojnásobný olympijský medailista, běžec na lyžích Lukáš Bauer žaluje Svaz lyžařů České republiky (ČR) kvůli nepřiznaným vítězstvím v Tour de Ski 2008. Informaci, kterou jako první zveřejnil server Lidových novin, v úterý nepřímo potvrdil Bauerův manažer Martin Müller. "Nejsem nyní kompetentní to komentovat, ale celou věc jsme předali právníkovi. Ano, podnikáme určité právní kroky, víc k tomu uvedeme až po vyhlášení výsledků ankety Král bílé stopy.

Teď nemám, co bych k tomu dodal," řekl v telefonickém rozhovoru Müller. Výsledky ankety budou vyhlášeny 14. května.

Podle serveru lidovky.cz chce Bauer po lyžařském svazu 450 000 korun za ušlé platby za nepřiznaná vítězství. Bauer doplatil na nejasná pravidla, která Mezinárodní lyžařská federace (FIS) stanovila pro Tour de Ski. Bauer vyhrál prolog a v dalších třech závodech s handicapovým startem dojel první, vítězství v etapě však připadlo závodníkovi, který v zákrytu startovního pole dosáhl nejrychlejšího času. Bauer chtěl na protest z Tour de Ski odstoupit. Český lyžařský svaz chtěl protestovat u FIS, nakonec ale stížnost stáhl, což právě Bauer, který seriál Tour de Ski nakonec přesto vyhrál, svazu vyčítá.

Podle serveru lidovky.cz má nyní případ na stole Městský soud v Praze, který se jím má zabývat na konci května.