Poznáváte muže na fotografii? - Krimi - Český Metropol

Krimi

Poznáváte muže na fotografii?

zdroj: Policie ČR

Praha | Pražští policisté hledají podezřelého muže, který se vloupal do auta, odkud odcizil peněženku a následně z bankomatu vybral desítky tisíc korun. Policisté z místního oddělení v Libni se od 8. července zabývají...

 

případem krádeže peněženky z vozidla a následným neoprávněným výběrem finanční hotovosti z bankomatu. Z toho je podezřelý prozatím neznámý muž, který mezi půl jednou a druhou hodinou odpoledne v ulici Krejčího rozbil okénko vozidla značky Citroen, ze kterého posléze odcizil přenosnou navigaci a peněženku s poměrně vysokou finanční hotovostí, osobními doklady a platebními kartami. 
Ještě ten samý den okolo půl třetí odpoledne byl následně z odcizené platební karty učiněn výběr hotovosti ve výši několika desítek tisíc korun. Další pokusy o výběr už pak nebyly úspěšné. Při výběru podezřelého muže zachytily kamerové systémy a policisté tak znají jeho podobu.
Policisté již provedli řadu úkonů, které ale doposud nevedly k vypátrání podezřelého, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k totožnosti, pohybu či pobytu muže zachyceném na fotografiích přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158. S ohledem na to, že celková způsobená škoda se blíží k osmdesáti tisícům korunám, hrozí pachateli v případě vypátrání a odsouzení za krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku trest odnětí svobody až na pět let.
Úkolem policistů bude také zjistit, jak je možné, že se pachateli podařilo z platební karty vybrat finanční hotovost. Poškozený totiž uvedl, že nikde neměl napsaný PIN kód, který je k výběru z platební karty zapotřebí. 
Závěrem bychom rádi připomněli, že rozbít okénko a odcizit věci uložené uvnitř vozidla pachateli trvá méně než deset vteřin. Nedávejte proto zlodějům sebemenší příležitost.

Zdroj: por. Mgr. Iveta Martínková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36.3%

 

Ne

38.2%

 

Zlepšuje se to

25.6%