Vražda novorozence. Policie žádá o pomoc - Krimi - Český Metropol

Krimi

Vražda novorozence. Policie žádá o pomoc

zdroj: Policie ČR

Praha | Kriminalisté prvního oddělení krajského ředitelství policie v Praze prošetřují případ vraždy novorozeněte. V sobotu 23. července krátce po 2. hodině ranní vyjela výjezdová skupina kriminalistů do třídírny plastu...

 

v Praze 10 k nálezu mrtvého tělíčka novorozence, zabaleného do igelitu.
Přivolaný policejní lékař na místě konstatoval, že se jedná s největší pravděpodobností o donošené dítě, které podle všeho zemřelo násilnou smrtí. Přesnou příčinu smrti a další souvislosti objasní až výsledky nařízené soudní pitvy. Vzhledem k okolnostem zahájil vyšetřovatel neprodleně úkony trestního řízení ve věci zvlášť závažného zločinu vraždy. Detektivové v této souvislosti pátrají po dosud neznámém pachateli, který s největší pravděpodobností dítě pohodil ve druhé polovině tohoto týdne do kontejneru s tříděným odpadem někde na území hlavního města Prahy nebo ve Středočeském kraji.
Během prvního týdne vyšetřování kriminalisté shromáždili celou řadu klíčových důkazů a prověřili velké množství poznatků. Žádná z indicií je však dosud nepřivedla k matce dítěte ani k samotnému místu porodu. Výsledky nařízené soudní pitvy ukázaly, že se jednalo o zdravého a donošeného novorozence ženského pohlaví. Pitva vyšetřovatelům zároveň prozradila otřesné detaily mechanismu zranění dítěte, to podle všeho zemřelo bezprostředně po porodu násilným způsobem. Dosud neznámá osoba usmrcené novorozeně spolu s pupečníkovou šňůrou, placentou a papírovými ručníky zabalila do igelitu černé barvy a odhodila do kontejneru na plast někde na území metropole či ve středočeském kraji.
 
Vyšetřovatelé touto cestou opětovně žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. Uvítají jakékoli poznatky k ženě, která byla před nedávnem v pokročilém stupni těhotenství a nyní je dle vzezření po porodu a bez dítěte. Vedle gynekologů a porodníků nyní policie apeluje rovněž na personál lékáren. Dotyčná rodička nebo osoba z jejího okolí mohla v uplynulém týdnu požadovat v lékárně vydání léků na poporodní komplikace nebo alespoň tyto komplikace konzultovat. Se stejnou naléhavostí se policie obrací i na personál veřejných toalet. Podle struktury papírových ručníků, nalezených u tělíčka novorozence, se může jednat o hygienickou potřebu typickou pro tato zařízení. Personál toalet či někdo z jich uživatelů  tak může disponovat informací důležitou pro další vyšetřování.
 
Jakékoli související poznatky policie přijímá prostřednictvím tísňové linky 158 a za jejich předání děkuje.

Zdroj: mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha